I. Šimonytė apie situaciją pasienio ruože: nereikia susikurti apokaliptinių vaizdų

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad pasienio ruože valstybinės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos nelegaliai sieną kertantiems migrantams suteikia visą reikalingą humanitarinę pagalbą, todėl nereikia susikurti apokaliptinių vaizdų.

„Man atrodo, kad nereikia savo retorikoje susikurti tokių galbūt apokaliptinių vaizdų. Kiekviename mano susitikime su Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) mes aptariame faktinę situaciją ir tikrai jau labai ilgai nebuvo tokios istorijos, kad būtų reikalinga spręsti kažkokią ypatingai delikačią situaciją ant sienos“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime į Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Tomo Tomilino siūlymus apsvarstyti nevyriausybinių organizacijų pagalbos skundus atsakė I. Šimonytė.

Anot T. Tomilino, nevyriausybinės organizacijos nurodo, kad yra neišduodami leidimai, reikalingi siekiant suteikti humanitarinę pagalbą nelegaliai sieną kirtusiems migrantams.

„Tikrai leidimai pasienio apsaugos tarnybos yra išduodami jų nustatyta tvarka ir jie tikrai geriausiai tas aplinkybes gali ir įvertinti. Humanitarinę pagalbą jie taip pat moka ir patys teikti tada, kai tai yra reikalinga“, – kalbėjo premjerė bei pabrėžė, kad visa reikiama pagalba pasieniečiai pasinaudoja.

„Manau, kad tikrai pasieniečiai yra pakankamai išmintingi, kad visą pagalbą, kuri jiems padeda dirbti, priimtų“, – teigė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad migrantams suteikiama būtinąja pagalba rūpinasi valstybinės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos. Lietuvos pasieniečiai apgręžiamiems migrantams suteikia maisto, vandens, drabužių, miegmaišių, esant reikalui suteikiama medicininė pagalba. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis suruošusi humanitarinės pagalbos paketus.

Humanitarinius paketus sudaro sausas davinys, vanduo ir kiti būtiniausi daiktai: pirmosios pagalbos vaistinėlė, drėgnos servetėlės, dezinfekcinis skystis, tualetinis popierius, dantų valymo komplektas, sauskelnės bei higieniniai paketai. Kaip teigė Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė, papildomai apgręžiami migrantai aprūpinami antklodėmis, kojinėmis, kepurėmis, pirštinėmis, įduodami degtukai, tabletė, skirta vandens valymui ir šildymui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder