Į tarptautinę operaciją Viduržemio jūroje bus išlydėta Lietuvos karių grupė

(1)

Antradienį į Europos Sąjungos (ES) vadovaujamą karinę jūrų operaciją „Irini“ bus išlydėta Lietuvos karių grupė.

Išlydėjimo ceremonija vyks Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje, pranešė kariuomenė.

Operacija „Irini“ yra vykdoma Viduržemio jūros regione, ji nukreipta prieš nelegalių imigrantų gabenimą iš Afrikos į Europą bei skirta užtikrinti, kad būtų laikomasi Jungtinių Tautų ginklų embargo Libijai.

Lietuvos kariuomenės penktoji Laivų apžiūros grupė dalyvauti tarptautinėje operacijoje „Irini“ buvo parengta 2022–23 metais, ją sudaro 11 karių.

Grupė yra sudaryta iš karinių jūrų, karo policijos, specialių operacijų pajėgų ir Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos karių, jai vadovauja Karinių jūrų pajėgų karininkas vyresnysis leitenantas Gediminas Prūsevičius.

Pasak kariuomenės, grupės kariai balandį išvyks į Vokietiją, kur kartu su šios šalies karinio laivyno vadovavimo ir aprūpinimo laivo „Bonn“ įgula dalyvaus trijų savaičių pasirengimo operacijai mokymuose. Po mokymų grupė su laivu „Bonn“ išvyks į operacijos vietą Viduržemio jūroje, kur iki šių metų birželio pabaigos dalyvaus tarptautinėje operacijoje.

Pagrindinės grupės užduotys – laivų, sukeliančių įtarimą gabenant nelegalius migrantus identifikavimas, apklausa, stabdymas, apžiūra ir įtartinų asmenų bei jų plaukiojimo priemonių sulaikymas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder