Ieva Trinkūnaitė ketino įsigyti įmonę, kurios vienintelis akcininkas – ministrės Monikos Navickienės sutuoktinis

Finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė bandė įsigyti įmonę „LITLAB“, kurios vienintelis akcininkas yra ministrės Monikos Navickienės vyras Mindaugas Navickas.

Tačiau, kaip praneša Vyriausybės komunikacijos departamentas, svarstant planuojamą sandorį Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijoje, šių ketinimų atsisakyta.

„Pažymime, kad šių metų pradžioje Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija vertino investuotoją, ketinusį įsigyti „LITLAB“ ir nustatė neatitiktį, tačiau tolesnė procedūra buvo nutraukta dėl aplinkybių nurodytų Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo 12 straipsnio 19 dalyje“, – Eltai nurodė Vyriausybės atstovai.

„Pažymime, kad Mindaugas Navickas nebuvo tyrimo objektas, o buvo vertinamas pirkėjas – investuotojas (akcininkas), norintis įsigyti kitą įmonę“, – akcentuojama atsakyme.

Visgi, nepaisant pasikeitusių I. Trinkūnaitės planų, vyriausybinė komisija nutarė savo iniciatyva atlikti „Foxpay“ įvertinimą.

„Šio vertinimo rezultate buvo nustatytas investuotojo neatitiktis Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymui. Komisijos išvadas dėl neatitikties patvirtinantis LRV nutarimas perduotos Lietuvos bankui“, – teigia Vyriausybės komunikacijos departamentas, nurodant, jog plačiau komentuoti situacijos aplinkybių dėl informacijos slaptumo negali.

Apie tai, jog vyriausybinė sandorių komisija neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios vienintelis akcininkas yra M. Navickas, trečiadienį pirmasis pranešė portalas lrt.lt, remdamasis LRT radijo šaltiniais.

ELTA primena, kad Lietuvos bankas vykdo finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ patikrinimą. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.

Dar daugiau įtarimų dėl įmonės kilo po to, kai žiniasklaida paskelbė, jog į skandalą įsivėlusio „Foxpay“ yra susijusi su kita įmonių grupe „iSun“.

Jos steigėja, valdybos pirmininkė yra vienintelė „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė. Tačiau „iSun“ veikloje anksčiau aktyviai dalyvavo ir I. Trinkūnaitės sugyventinis – už finansinius nusikaltimus kalėjęs Vilhelmas Germanas.

Kaip pranešama, ministrės Monikos Navickienės sutuoktinis, buvęs „Foxpay“ valdybos narys Mindaugas Navickas kartu su V. Germanu priiminėjo „iSun“ grupės kertinius darbuotojus, padalinių vadovus.

Anksčiau M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m. Taip pat jis nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi.

Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder