Olegas Šurajevas

Išaugo bauda Olegui Šurajevui už siautėjimą Seime

(2)

Šį pavasarį Lietuvą sukrėtė dar neregėtas skandalas - kai komiku besivadinantis Olegas Šurajevas Seime provokavo politikus, keikėsi, siūlė jiems oralinį seksą. Tuomet konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis tik kikeno, o premjerė Ingrida Šimonytė plačiai besišypsodama spaudė komikui ranką.

Už tokį vadinamą performansą pilietis buvo nubaustas minimalia bauda, bet jos nesumokėjus, jau skirta didesnė.

Po O.Šurajevo pasirodymo Seime, viešojoje erdvėje užvirė tikras diskusijų karas. Kai kurie sveikino išsišokėlį, kad šis su opozicijos nariais elgėsi nepagarbiai, siūlė „pasilaižyti".

Esą tai ir yra tikroji demokratija, kai „ant trijų raidžių" gali pasiųsti nors prezidentą. Kiti kritikavo, kad situacija iš viso nebuvo suvaldyta laiku.

Valdantieji dar bandė ginti, kad politikų puldinėjimas ir siūlymas jiems užsiimti oraliniu seksu turėtų būti laikomas performansu.

Tačiau už tokį „performansą" Seimo kanceliarija neribotam laikui O.Šurajevui apribojo patekimą į Seimą.

O.Šurajevas buvo patrauktas ir baudžiamojon atsakomybėn dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo bei politikų garbės ir orumo pažeidimo. Administracinio nusižengimo protokolu nukentėjusiaisiais įvardijami Seimo nariai Aidas Gedvilas, Mindaugas Puidokas, Remigijus Žemaitaitis, Dainius Kepenis, Agnė Širinskienė, Petras Gražulis. Visuomenę labiau nei pats siautėjimas nustebino O.Šurajevui skirta bauda - viso labo 25 eurai.

Nors Administracinių nusižengimų kodekse už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą nustatyta bauda nuo 30 iki 140 eurų, o už valstybės politiko asmens garbės ir orumo pažeminimą - bauda nuo 50 iki 300 eurų.

Tačiau neseniai sprendimas buvo pakeistas - bauda padidinta. Tai „Vakaro žinioms" patvirtino policijos atstovai, nes skirtos pusės minimalios baudos O.Šurajevas nesumokėjo.

„Kadangi minėtas pilietis neįvykdė administracinio nurodymo dėl paskirtos baudos, į bylos nagrinėjimą neatvyko, rugsėjo 14 d. jam buvo paskirta subendrinta 170 Eur bauda", - nurodė policija.

Beje, po O.Šurajevo pasirodymo parlamente Seimo etikos ir procedūrų komisija jį į Seimą pasikvietusią ekonomikos ir inovacijų ministrę, Seimo narę Aušrinę Armonaitę pripažino pažeidusią Seimo vidaus taisykles.

Nes ji savo svečio nelydėjo, o šis laisvai vaikštinėjo, keldamas chaosą ir įžeidinėdamas Seimo narius.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder