Nemokamai įvažiuoti į Neringą galės asmenys, atvykstantys lengvaisiais automobiliais. Neringos savivaldybės nuotr.

Įvažiavimas į Neringą – visą parą nemokamas

Neringa ragina neskubėti atsisveikinti su vasariškais įpročiais bei kviečia į pasimatymus su Baltijos jūra, Kuršių nerijos miškais ir smėlynais tradiciškai taikydama įvažiavimo lengvatą.

Nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą bus atleidžiami asmenys, į Neringą vykstantys lengvaisiais automobiliais rugsėjo paskutinio savaitgalio penktadienį (rugsėjo 29 d.) nuo 12 valandos iki kitos dienos, šeštadienio, 12 valandos. Lengvata Neringos savivaldybės tarybos sprendimu taikoma Pasaulinės turizmo dienos proga.

Paskutinįjį rugsėjo savaitgalį Neringoje netrūks aktyvių veiklų.

Rugsėjo 30-osios, šeštadienio, rytas Kuršių nerijoje prasidės paukščių palydomis, į kurias kviečia Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Tiesa, keltis reiks anksti – paukščių skaičiavimas ir palydos ant Parnidžio kopos prasidės 7 valandą ryto. Renginio organizatoriai pasirūpins karšta arbata, o renginyje ketinantieji dalyvauti kviečiami atsinešti puodelius ir užkandžių sau bei nepamiršti žiūronų.

Didžiausią šurmulį artėjantį šeštadienį Neringoje kels Nidos pusės maratono bėgimo dalyviai. Rugsėjo 30-ąją bėgimas vyks jau 23-iąjį kartą (bėgimo trasomis transporto priemonių eismas bus stabdomas Taikos g., Naglių g. ir Pamario g. nuo 10.00 val. iki 15.00 val.).

Rugsėjo 30-ąją geriau pažinti šį kraštą kviečia nemokamos ekskursijos „Nidos istorijos“ organizatoriai. Ekskursijos metu sužinosite apie Kuršių nerijos raidą, išskirtinius istorijos periodus, taip pat apie vietos žvejų gyvenimą, buitį, tradicijas. Keliautojai drauge su gidu kops į vieną populiariausių nerijos kopų – Parnidžio kopą, pasigėrės Nidos panorama, turės galimybę iš arčiau susipažinti su išskirtinio Saulės laikrodžio-kalendoriaus veikimo principu. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba telefonu (8 469) 52 345. Ekskursijos trukmė 1,5–2 val. Atstumas – apie 3,5 km.

Įvažiavimo lengvata, kai patekti lengvuoju automobiliu į Neringą bus galima nemokant rinkliavos, taip pat galios lapkričio 1-ąją ir lapkričio 2-ąją.

***

Eismo ribojimai rugsėjo 30-ąją Nidoje

Rugsėjo 30-ąją Nidoje vyks 23-iasis Nidos pusės maratono bėgimas, kurio metu transporto priemonių eismas nuo 10 iki 15 val. bus stabdomas Taikos g., Naglių g. ir Pamario g. (pagal renginio schemą). Transporto priemonių statymas bus uždraustas automobilių stovėjimo aikštelėje prie pastatų Taikos g. 2 / Taikos g. 4, Neringa, ir Naglių g. atkarpoje nuo sankryžos Taikos g. 2 iki Naglių g. 16, Neringa.

***

Paminėta Pasaulinė turizmo diena

Pasaulinę turizmo dieną įvyko tradicinis Neringos savivaldybės mero susitikimas su kurortinio verslo atstovais. Susitikimo metu aptarta Neringos vasaros statistika, kurioje matyti, kad šiais metais didėjo įvažiuojančių automobilių skaičius, daugėjo atvykstančių laivų į Nidos uostą bei mažųjų orlaivių, kurie leidosi Nidos aerodrome.

Taip pat pasveikinta kurorto gyventojų ir svečių svetingiausiu Neringos turizmo verslu išrinkta kavinė „Zuikio daržas“.

Meras Darius Jasaitis turizmo specialistams ir kurorto verslams dėkojo už Neringos vardo garsinimą. Neringos savivaldybės nuotr.

Meras Darius Jasaitis turizmo specialistams ir kurorto verslams dėkojo už Neringos vardo garsinimą. Neringos savivaldybės nuotr.

***

Gerbiami Neringos senjorai,

nuoširdžiai sveikinu jus Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga!

Neringos senjorai neabejotinai išsiskiria savo aktyvumu ir optimizmu bei gali būti pilietiškumo pavyzdžiu. Ypač džiaugiuosi vyresniojo amžiaus neringiškiais, kurie aktyviai dalyvauja kurorto renginiuose, keliauja, mokosi, prisideda sprendžiant kurorto problemas.

Viliuosi, kad aktyvių Neringos senjorų būrys visuomet išliks gausus. Jūsų amžius yra mūsų visų turtas, nes jame slypi neįkainojama patirtis ir išmintis.

Linkiu jums tvirtos sveikatos, optimizmo, nuoširdaus kasdienio džiaugsmo!

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis

***

Angelų sargų dienos proga – padėkos

Šventinę nuotaiką Nidoje kūrė iškilmingas policijos pareigūnų žygiavimas gyvenvietės centrine dalimi.  Neringos savivaldybės nuotr.

Šventinę nuotaiką Nidoje kūrė iškilmingas policijos pareigūnų žygiavimas gyvenvietės centrine dalimi.  Neringos savivaldybės nuotr.

Neringoje vyko Angelų sargų dienai skirti renginiai – šventinė eisena, buvo aukojamos šv. Mišios Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčioje. Neringos bendruomenė ir kurorto svečiai galėjo susipažinti su policijos pareigūno profesija.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis įteikė padėkas dviem Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisarianto Neringos policijos komisariato pareigūnams už profesionalų ir operatyvų reagavimą į gautą informaciją apie Neringos laukiniame paplūdimyje skęstančius žmones bei išgelbėtas septynių kurorto svečių gyvybes. Padėkos įteiktos vyresniajam tyrėjui Antanui Jurčiui ir vyriausiajam patruliui Ignui Buckiūnui.

Spalio 2-ąją minimos Angelų sargų dienos proga savivaldybės meras Darius Jasaitis dėkoja policijos pareigūnams už tarnystę, rūpinimąsi kurorto gyventojų ir svečių saugumu bei linki tvirtos sveikatos ir neišsenkančios energijos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder