Apsauginė kaukė

Įvyko teismas dėl kaukių vaikams

Šiandien, 13:00 valandą, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nagrinėjo opozicijoje esančių Seimo narių kreipimąsi dėl privalomo kaukių dėvėjimo vaikams jų ugdymo įstaigose. Į teismą dėl tokio sveikatos apsaugos ministro sprendimo kreipėsi Aidas Gedvilas, Mindaugas Puidokas, Ligita Girskienė, Valius Ąžuolas, Dainius Kepenis, Linas Kukuraitis, Zenonas Streikus ir kiti.

Privalomas kaukių dėvėjimas mokyklose uždarose patalpose vyresniems mokiniams buvo įvestas lapkritį, o gruodį toks reikalavimas nustatytas ir pradinukams.

Pareiškėjų vertinimu toks įpareigojimas prilygsta privataus gyvenimo, apimančio fizinę ir psichologinę asmens neliečiamybę, gerbimo ribojimui ir priimtas neturint įstatymuose numatytų įgaliojimų. Ieškinio iniciatoriai įsitikinę, kad minėtas sprendimas priimtas be esamos situacijos analizės ir mokslinio pagrindimo.

Kaip sakė A. Gedvilas: „Vaikų psichiatrijos specialistai teigia, kad privalomas kaukių dėvėjimas vaikams sukelia didžiulę grėsmę jų psichiniam ir emociniam vystymuisi.

Tai užkerta kelią esminiams augančio vaiko psichosomatiniams ir socialinio bendravimo poreikiams. Tai patvirtina ir įvairių mokslininkų atlikti tyrimai.

Taip pat, priimant sprendimus dėl kaukių dėvėjimo, galėjo būti pažeista ne tik šalies Konstitucija, bet ir jau galiojantys teisės aktai, tokie kaip Viešojo administravimo įstatymas, Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas, Civilinės saugos įstatymas ir t. t.".

Kaip teigė Seimo narė Ligita Girskienė, niekas negali atsakyti, ar privalomas medicininių kaukių dėvėjimas pradinių klasių moksleivių ir ikimokyklinukams yra veiksmingas ir būtinas siekiant sustabdyti viruso plitimą. Vaikams prasideda alergijos, galvos skausmai ir kitos sveikatos problemos.

Be to tėvams tai papildomos išlaidos.

Taip pat niekas nekontroliuoja, kad kaukės periodiškai būtų keičiamos.

Tačiau šiandien, gruodžio 29 dieną, LVAT iki sausio pabaigos atidėjo bylos svarstymą. Toks sprendimas buvo priimtas, kad būtų galima išspręsti kilusius procesinius klausimus.

Kaip teigė Respublika.lt kalbinta Seimo narė Ligita Girskienė, teismas įtraukė į atsakovus sveikatos apsaugos ministrą Dulkį, o ieškovus įpareigojo išversti anglų kalba pateiktus šaltinius iki sausio 12 dienos.

Tam, jog atsakovai galėtų susipažinti.

Artimiausia bylos nagrinėjimo data numatyta sausio 26 dieną, 12:30. Tikėtina, kad ir tą dieną sprendimas nebus priimtas, o tik vyks teisinis procesas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder