Atnaujinta VMI interneto svetainė

Jau galima įsigyti verslo liudijimus kitiems metams

Individualia veikla užsiimantys gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2022 metams, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Pasako jos specialistų, patogiai ir greitai tai galima padaryti e. būdu prisijungus prie Mano VMI.

Šiemet verslo liudijimą jau įsigijo 84 tūkst. gyventojų.

„Pastebime, jog gyventojai vis dažniau renkasi VMI e. paslaugas – šiemet jau sulaukėme 16 tūkst. daugiau prašymų išduoti verslo liudijimą per Mano VMI nei pernai“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento atstovė Asta Butkuvienė ir pažymi, jog atnaujinant Mano VMI, didelis dėmesys skirtas tam, kad paslaugų užsakymo procedūros būtų paprastos.

Teikiant prašymą verslo liudijimui įsigyti sistema pati pasiūlo gyventojui priklausančią didžiausią lengvatą ir neprašo papildomų dokumentų, kai tai nėra privaloma. Taip pat atsisakius neaktualių prašymo laukelių kai kuriems klientams užteks suvesti tik veiklos duomenis ir laikotarpį.

Suformavus prašymą gyventojas taip pat galės susipažinti ir su preliminariomis verslo liudijimo ir „Sodros“ mokesčių sumomis.

VMI atstovė priduria, jog nauji naudotojai prie Mano VMI gali prisijungti keliais būdais: per e. bankininkystę, VĮ Registrų centrą, Elektroninius valdžios vartus, elektroniniu parašu arba VMI suteiktais prisijungimo duomenimis. Gyventojai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, verslo liudijimą įsigyti gali ir telefonu 8 5 2129 777.

Kiekvienais metais fiksuotus pajamų mokesčio dydžius ir lengvatas nustato savivaldybių tarybos atskirai kiekvienai veiklos rūšiai, pažymima VMI pranešime. Savarankiškai pasiskaičiuoti mokėtiną gyventojų pajamų mokesčio sumą galima naudojantis verslo liudijimų skaičiuokle.

VMI primena ir apie galimybę vykdantiems savarankišką veiklą supaprasti savo apskaitą, t. y. pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą pildyti VMI sukurtu virtualiu buhalteriu i.APS. Nemokama programa leis išrašyti sąskaitas faktūras (įskaitant ir išankstines), automatiškai apskaičiuoti ir duomenis sukelti į metines pajamų deklaracijas.

VMI duomenimis, šiais metais tarp populiariausių veiklų su verslo liudijimu buvo gyvenamosios paskirties patalpų nuoma (14 894), specialieji statybos darbai (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas), išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus (11 156), kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla(10 519), prekyba tik ne maisto produktais (10 240), kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla (6 130).

Raktažodžiai
Sidebar placeholder