JAV prezidentas Vilniaus universiteto kiemelyje kreipsis į Lietuvos gyventojus

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį Vilniaus universiteto kieme sakys kalbą. 

Kaip skelbia Vilniaus savivaldybė, neeilinis Lietuvos istorijoje renginys yra nemokamas ir atviras visuomenei, patekimas į jį bus gyvos eilės principu, išankstinė registracija nebus vykdoma. 

Istorinę JAV prezidento kalbą taip pat transliuos renginio prieigose įrengti lauko ekranai, ją tiesiogiai bus galima stebėti žiniasklaidoje.

Jungtinių Valstijų prezidentas į Lietuvos žmones kreipsis po daugiau nei dvidešimties metų pertraukos, tik antrą kartą Lietuvos istorijoje. 2002 metais kalbą sakė Lietuvoje viešėjęs tuometis šalies vadovas George'as Bushas (Džordžas Bušas).

Vilniaus Rotušės aikštėje jis ištarė istorine tapusią frazę: „Kiekvienas Lietuvos priešas nuo šiol bus laikomas ir JAV priešu“, kuri skambiai pažymėjo tuomet ką tik Lietuvos gautą kvietimą prisijungti prie NATO. 

J. Bidenas Vilniuje dalyvauja NATO viršūnių susitikime. Prieš jam prasidedant jis susitiko su Lietuvos vadovu Gitanu Nausėda ir dar kartą patikino dėl JAV gynybos įsipareigojimų NATO, Baltijos šalims ir konkrečiai Lietuvai.

Patekti į trečiadienio renginį bus galima nuo 16.30 val. pro vartus, esančius Universiteto ir Skapo gatvių sankirtoje. Dėl NATO viršūnių susitikimo metu galiojančių eismo ribojimų į renginio ir aplinkines teritorijas bus galima patekti tik pėsčiomis.

Renginio prieigose JAV slaptoji tarnyba atliks oro uosto tipo saugumo patikrą. Į renginį nebus leidžiama įsinešti skėčių, aerozolių, gyvūnų, dviračių, sulankstomos kėdžių, balionų, ginklų bei šaudmenų, peilių, žiebtuvėlių, vandens butelių ir kitų gėrimų bei jiems laikyti skirtų indų, kuprinių, didelių krepšių, taip pat vėliavų ir ženklų.

Į renginį taip pat negalima neštis fotoaparatų su nuimamais objektyvais, trikojų, vaizdo kamerų, asmenukių lazdų, dronų, kompiuterių, planšečių.

Dėl planuojamo didelio dalyvių skaičiaus ir ribotos renginio erdvės, organizatoriai atvykti pataria anksčiau. Dalyvių patogumui renginio metu bus nemokamai dalinamas geriamas vanduo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder