Greta Pamario galerijos bus eksponuojama instaliacija, sumanyta kaip plaukiojanti laboratorija Venecijos bienalės architektūros parodai.  Organizatorių nuotr.

Juodkrantėje – „Ateitybės sala“

Kiek daugiau nei mėnesį Juodkrantėje bus eksponuojama Masačusetso technologijų instituto (JAV) tyrėjų Nomedos ir Gedimino Urbonų meno ir mokslo sinteze grįstas projektas – įtraukioji garso instaliacija „Ateitybės sala“.
 

Šis projektas – daugialypė eksperimentinio garso instaliacija, sumanyta kaip vaizduotės stimulas, kaip performanso scena ir klausymosi ar mokymosi vieta. Pagrindinis šio kūrinio struktūrinis ir simbolinis elementas – vamzdis. Tai – vienas pagrindinių industrinės civilizacijos instrumentų, tokių kaip drenažas, vandentiekis, naftotiekis, dujotiekis, kuriuo gamta buvo priversta paklusti žmogaus poreikių tenkinimui. Kartu tai ir vienas iš moderniosios epochos komunikacijos simbolių, tokių kaip teleskopas ar ruporas.

Menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai, bendradarbiaudami su garso menininke Nicole L’Huillier, architekte Indre Umbrasaite, menininku Tobiasu Putrihu ir aplinkos apsaugos agentūromis Kanadoje, JAV ir Lietuvoje, transformuoja vamzdžio funkciją ir simboliką. Aplinkos užterštumo duomenys šioje instaliacijoje verčiami į amfibijų dainas, o vamzdis – įsiklausymo į aplinką instrumentu. Tyrinėdami apsiuvų (lot. Hydropsyche) ekologiją, menininkai kuria „Ateitybės salą“ kaip žmogaus ir gamtos santykių laboratoriją ir kviečia įsivaizduoti tolesnes šių santykių perspektyvas šiandienos pasaulinės ekologinės krizės akivaizdoje.

Instaliacija „Ateitybės sala“ sumanyta kaip plaukiojanti laboratorija Venecijos bienalės architektūros parodai ir pirmą kartą pristatyta 2018 m. Toronto universiteto organizuotame projekte „Vėjo darbai: žemė, oras ir jūra“ (The Work of Wind: Air, Land, Sea), kurį kuravo Christine Shaw (Kanada). 2019 m. instaliacija įrengta Masačusetso technologijos instituto miestelio aikštėje.

Parodos organizatorius - Lietuvos nacionalinis dailės muziejus. Parodos partneriai: Liudviko Rėzos kultūros centras, Neringos savivaldybė.

Instaliacija bus pristatoma rugpjūčio 2 d., trečiadienį, 18 val. greta Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerijos. Pristatyme dalyvaus instaliacijos autoriai.

***

Kūrybingos ir darbingos „Žaliojo raštingumo“ atostogos Nidoje

Rugpjūčio 1 d. 19 val. dokumentinio filmo „Šiaurinė srovė” peržiūra Vytauto Kernagio skvere, Nidoje. Šio vokiečių kūrėjų dokumentinio filmo siužetas primins, kad aplinkos taršos problemos sienų neturi, o to padariniai – ne tik gamtinės stichijos. ***** Rugpjūčio 2 d. 10 val. nemokamos kūrybinės ekodirbtuvės „Žaliojo raštingumo“ atostogos Nidoje“ Kuršių nerijos svečiams bei lankytojams (Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtos mokykloje, Purvynės g. 8A). ***** Rugpjūčio 3 d. nuo 10 val. kurorto gyventojų bei svečių lauks „Misija: švari vasara ‘23“ žinių ir patirčių palapinė, kurioje, be diskusijų apie rūšiavimą bei atsakymų į gyventojams rūpimus rūšiavimo klausimus, lankytojų lauks ir praktinis žinių pritaikymas rūšiavimo turnyruose visai šeimai. Varžytuvėms nenusiteikę šventės svečiai turės galimybę jaukiai įsitaisyti „Žaliojo taško“ suruoštame piknike, kur bus edukuojama, kaip vasaros iškyloms pasiruošti atsakingai bei tinkamai susitvarkyti jų metu susidarančias atliekas tausojant ne tik savo ar kitų poilsiautojų laiką, bet ir gamtą (aikštėje šalia Neringos savivaldybės). Renginius organizuoja „Žaliasis taškas“.

***

Nidoje atidaryta 56-oji Kuršių marių regata

Buriuotojus sveikino Neringos savivaldybės vicemeras Sigitas Šveikauskas. Domo Rimeikos nuotr.

Buriuotojus sveikino Neringos savivaldybės vicemeras Sigitas Šveikauskas. Domo Rimeikos nuotr.

Klaipėdoje startavusi 56-oji Kuršių marių regata pasiekė Neringą – paskelbtas ne tik regatos atidarymas gražiausiame Baltijos pajūrio kurorte, bet ir apdovanoti etapo „Gamtos ateitis" nugalėtojai.

Regatai persikėlus į Nidą, jaunieji miesto gyventojai bei svečiai gali džiaugtis regatos rėmėjo „Gamtos ateitis“ siūlomomis pramogomis bei animaciniu kino seansu po atviru dangumi. Šie renginiai vyksta regatos miestelyje, prie regatos scenos – liepos 29 d. nuo 16.30 val., o liepos 25-28 d. – nuo 16 val.

Kiekvieną vakarą regata kviečia visus norinčius pasigrožėti įspūdingais, purslų ir emocijų kupinais kadrais iš dienos lenktynių distancijų. Regatos vaizdo dienoraščiai leidžiami ekrane prie regatos scenos kasdien po tos dienos etapo apdovanojimų ceremonijos.

Šeštadienį, regatos uždarymo proga, vyks „Daddy Was A Milkman“ koncertas – 21 val., po iškilmingos 56-osios Kuršių marių regatos uždarymo ceremonijos.

Kuršių marių regata yra nuo 1954 metų organizuojamas didžiausias ir giliausias tradicijas turintis buriuotojiškas renginys Lietuvoje. Šiemet tai – jau 56-oji regata.

***

Nemokamos jogos mankštos pajūryje

Neringos savivaldybės primena, kad iki rugpjūčio 25-osios Nidos ir Juodkrantės paplūdimiuose vyksta nemokamos jogos mankštos. Darbo dienomis mankštos tradiciškai vyksta du kartus per dieną – ryte nuo 8 iki 9 val. ir vakare nuo 19 iki 19.45 val. Šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis – tik rytais nuo 8 val. Vieta – Nidos ir Juodkrantės centriniai paplūdimiai, esant vėjuotam orui – priešpliažio zonoje. Projektą vykdo Lietuvos jogos asociacija, o finansuoja Neringos savivaldybė visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Visą vasarą Juodkrantėje taip pat vyks nemokamos sveikatingumo mankštos, suteikiančios galimybę įvairiausius pratimus atlikti grožintis Kuršių marių panorama. Mankštos jau vyksta antradieniais–ketvirtadieniais nuo 10.10 val. prie Juodkrantės stadiono lauko treniruoklių, adresu L. Rėzos g. 25. Treneris – Lukas Jarmalas. Mankštas organizuoja Neringos socialinių paslaugų centras. Projektas finansuojamas Neringos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder