Šiugždinienė JAV dalyvaus EBPO susitikime, pristatys poziciją dėl rusų olimpiadoje

Jurgita Šiugždinienė su leidėjais aptars rusų kalbos vadovėlių tinkamumą

(1)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė su leidyklų atstovais ketvirtadienį aptars rusų kalbos vadovėlių klausimą siekiant užtikrinti, kad mokyklas pasiektų tik tinkamo turinio priemonės. 

Kaip praėjusią savaitę skelbė LRT radijas, šiuo metu pasirinkę rusų kalbą 6–12 klasių moksleiviai vadovėliuose kviečiami keliauti po Rusiją, aplankyti okupuotą Krymą, o karą Ukrainoje tęsianti šalis pristatoma kaip patraukli demokratinė valstybė.

„Bus aptartos kelios temos, viena jų – dėl rusų kalbos vadovėlių. Su leidėjais bus aptartas dabartinis vadovėlių leidybos modelis, kas ir ką turėtų padaryti, kad ateityje tokios situacijos nepasikartotų“, – BNS sakė ministrės atstovas spaudai Dainoras Lukas.

Anot jo, po pasitarimo ministerija turėtų rengti priemonių planą, kaip išvengti situacijų, kai „pateikiamas turinys, kuris yra netinkamas ugdymui“.

Rusų kalbos vadovėlių leidėjai teigia, kad prasidėjus karui sustabdė prekybą jais.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius sakė, kad ministerija nemato galimybės skubiai pakeisti mokymo priemonių. Tačiau mokytojams radus vadovėlyje temas, neatitinkančias dabartinės realybės, rekomenduojama aptarti su moksleiviais informacijos teikimą žiniasklaidoje ir kritišką jos vertinimą.

Rusų antrąja užsienio kalbą yra pasirinkę daugiau nei 110 tūkst. arba 75 proc. 6–12 klasių moksleivių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder