Justina Gafurova: LGBT šantažuojamas prezidentas (1)

Prieš kelias dienas prie prezidentūros vyko LGBT mamų palaikymo akcija. Čia susirinko LGBT palaikantys pavieniai žmonės ir šeimos - jie atėjo palaikyti homoseksualią dukrą auginančios Rasos Račienės, parašiusios viešą laišką prezidentui.

Organizatorių nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitinka su Rasa Račienė. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Prieš tai moteris pagrasino, kad kol nebus pakviesta į susitikimą, kasdien stovės prie prezidentūros. Tad net ir gavusi kvietimą, moteris su visa palaikymo grupe vis tiek atėjo į S.Daukanto aikštę.

Progos pasirodyti ir prezidentą iškeikti nepraleido ne tik LGBT bendruomenė, bet ir žinomi Lietuvos žmonės, signatarai, popžvaigždutės, žinoma, ir profesionaliu gėjumi prisistatantis Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

„Man tikrai įdomu pasišnekėti, kaip ji vertina kitų visuomenės grupių persekiojimą, pavyzdžiui, dėl to, kad jos negalvoja kaip šioji visuomenės grupė. Juk ir už tai šiandien yra grasinama net mirtimi", - tokia prezidento frazė susirinkusiesiems sukėlė pyktį. Tai verčia susimąstyti, ar tikrai LGBT palaikytojams svarbu diskusija?

Ar persekiojimas blogai tik tuomet, kai jis nukreiptas prieš juos?

Beje, dar neseniai tos pačios grupės žmonių prezidentas buvo užsipultas po to, kai pasikalbėti su mitinguojančiaisiais prie prezidentūros išėjo jo patarėjas Povilas Mačiulis. Tad ar tikrai R.Račienę palaikyti žmonės nori dėl to, ko ji prašo - „kad prezidentas atstovautų visiems Lietuvos žmonėms"?

O gal tai tik LGBT palaikytojų šantažas šalies vadovui?

Teisybės dėlei reikia priminti, kad R.Račienė kvietimo susitikti su prezidentu sulaukė praėjus vos kelioms valandoms po laiško paskelbimo socialiniame tinkle. Susitikti su prezidentu ir jo pagalbos ne kartą prašė mamos, kurių vaikai, Lietuvos piliečiai, iš jų šeimų paimti Norvegijoje, o Lietuva jau seniai juos pamiršo.

Jos kreipėsi ir į tą patį T.V. Raskevičių, tačiau kiekvieną kartą gaudavo tik formalų atsakymą. Jokio kvietimo susitikti, jokio noro kalbėtis net iš paties T.V.Raskevičiaus. Šių mamų vaikai nepriklauso tai Lietuvai, kuriai atstovauja šie politikai?

O ką kalbėti apie kiekvieną mėnesį prie prezidentūros jau devynerius metus besirenkančius žmones, klausiančius: ar dar gyva Deimantė?

Organizatorių nuotr.

 Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis ir Rasa Račienė. Eltos nuotr.

Organizatorių nuotr.

O ką kalbėti apie kiekvieną mėnesį prie prezidentūros jau devynerius metus besirenkančius žmones, klausiancčus: ar dar gyva Deimantė? Stasio Žumbio nuotr.

Organizatorių nuotr.

 2019-aisiais prie prezidentūros vyko protesto akcija "STOP Barnevernet ideologijai". Asociatyvi Stasio Žumbio nuotr.

Organizatorių nuotr.

Kadras iš akcijos "Po rožę kiekvienai Norvegijos Barnevernet sistemos aukai" (2015 m.). Stasio Žumbio nuotr.

Nesutinkate - diskutuokime!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder