Teismai

Kaimynai ne tik neteisėtai naudojasi valstybinės žemės plotais, tačiau draugiškai tariasi kaip išvengti atsakomybės

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Klaipėdos miesto ir Neringos skyriaus per I pusmetį atliko 74 patikrinimus – 36 planinius ir 38 neplaninius. Nustatyta 19 pažeidimų.

Konkrečius pažeidimus ir pažeidimų vietas matysite žemėlapiuose (žemėlapiai yra interaktyvūs, galite išsididinti dominančias vietas, paspaudus ant raudonų taškų taip pat matysite ir koks nustatytas pažeidimas pagal ANK).

Pasak Klaipėdos miesto ir Neringos sk. vedėjos Saulenės Narkuvienės, skyrius atlikdamas žemės naudojimo valstybinę kontrolę susiduria su įvairiais piliečiais.

Supratingi asmenys vos tik gavę pranešimą apie numatomą atlikti patikrinimą pažeidimą pašaliną dar net neatvykus pareigūnui į vietą.

Tačiau kiti per daug metų įprato valstybinę žemę naudoti kaip savo nuosavybę ir jų nesudrausmina net ir skiriamos administracinės baudos.

Ne su vienu pažeidėju tenka ne vienerius metus bylinėtis teismuose. 

Pavyzdžiui Klaipėdos miesto Liepojos g. daug metų privačių namų savininkai buvo užėmę nemažą valstybinės žemės plotą.

Bylinėjimasis tęsėsi net 7 metus, kol galiausiai buvo priimtas sprendimas mums patiems pašalinti pažeidimą, o išlaidas iš pažeidėjų išsiieškoti su antstolio pagalba.

Šiandien dauguma pažeidėjų valstybinę žemę šioje teritorijoje jau atlaisvino.

Taip pat teko užfiksuoti kaip asmuo prie savo namo (tolokai nuo jūros), valstybinėje žemėje laiko ir laivus.

Po mūsų patikrinimo asmuo privalėjo teritoriją atlaisvinti.  

 Organizatorių nuotr.

Nuolat susiduriame ir su įvairiais „gudručiais“, kurie užuot pašalinę pažeidimą bando ieškoti įvairių teisinių spragų, kaip to nedaryti.

Pavyzdžiui, vienoje iš pagrindinių Klaipėdos gatvių yra tendencija – kaimynai, kaip susitarę, savavališkai užėmė valstybinės žemės plotus (įrengtos supynės, gyvatvorės, aikštelės automobiliams ir krepšiniui ir kt.).

Vieni kitus palaikantys kaimynai ne tik neteisėtai naudojasi valstybinės žemės plotais, tačiau draugiškai tariasi kaip išvengti jiems gręsiančios atsakomybės.

Kolektyviai buvo ignoruojami NŽT siunčiami laiškai dėl administracinės teisenos pradėjimo.

Tačiau žmonės, matyt, nelabai gerai yra susipažinę su civiline teise ir esama galimybe teismui už akių tenkinti NŽT reikalavimą įpareigoti pašalinti valstybinėje žemėje esančius daiktus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder