Kariuomenės vadas Valdemeras Rupšys pristatys intensyvių karinių pratybų ciklą

(1)

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys antradienį pristatys balandžio–birželio mėnesiais vyksiančių intensyvių pratybų ciklą, kuriame dalyvaus daugiau kaip 20 tūkst. Lietuvos ir sąjungininkų karių bei tūkstančiai karinės technikos vienetų.

Kaip praneša Lietuvos kariuomenė, šaukimus atlikti tarnybą gaus 10 tūkstančių aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių, 2500 iš jų realiai atvyks į karinius vienetus atnaujinti įgūdžių.

Skelbiama, kad dalis Lietuvoje vyksiančių mokymų yra didžiausių Šaltojo karo pratybų „Steadfast Defender 24“ sudedamosios dalys. Šiuose NATO mokymuose iš viso dalyvauja per 90 tūkst. karių iš 32 sąjungininkų šalių.

ELTA primena, kad didžiausias karines pratybas nuo Šaltojo karo laikų NATO pradėjo šių metų sausį. Kaip skelbta anksčiau, pratybos skirtos imituoti NATO atsaką į tokio varžovo, kaip Rusija, puolimą. Jose dalyvaus 50 laivų, 80 orlaivių ir daugiau kaip 1 100 kovos mašinų. Kariniai manevrai vykdomi NATO pertvarkius savo gynybą po Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 m.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder