Mindaugas Vilčinskas

Kauno apylinkės teismas grįžta prie Vilčinskų bylos, kurioje jie kaltinami savo vaikų pagrobimu

(1)

Kauno apylinkės teismas pirmadienį planuoja toliau nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Mindaugas ir Inga Vilčinskai yra kaltinami savo vaikų pagrobimu ir pasikėsinimu neteisėtai pereiti valstybės sieną.  

Šios baudžiamosios bylos nagrinėjime praėjusių metų lapkritį M. ir I. Vilčinskų prašymu padaryta pertrauka, norint sulaukti Kauno apygardos teismo sprendimo dėl skundo, kuriuo ginčyta sprendimas leisti iš tėvų paimti jų vaikus.

„Po petraukos bus nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje asmenys kaltinami savo vaikų pagrobimu ir pasikėsinimu neteisėtai pereiti valstybės sieną. Byloje buvo paskelbta pertrauka iki kol apeliacinė instancija išnagrinės skundą civilinėje byloje dėl leidimo paimti vaikus“, – Eltai sakė Kauno apylinkės teismo atstovė spaudai Tautvilė Merkevičiūtė.

Kauno apygardos teismui šių metų sausį dėl procedūrinių klausimų panaikinus ankstesnio teismo išduotą leidimą paimti vaikus iš M. ir I. Vilčinskų, nepilnamečiai vaikai šeimai buvo grąžinti.

Kaip tvirtino Kauno apylinkės teismo atstovė T. Merkevičiūtė, šis sprendimas neužkerta kelio toliau nagrinėti baudžiamąją bylą dėl vaikų pagrobimo ir pasikėsinimo neteisėtai pereiti valstybės sieną.

„Nors asmenų skundas civilinėje byloje buvo patenkintas, tai nekeičia asmenims pareikštų kaltinimų. Byla bus nagrinėjama pagal du minėtus baudžiamojo kodekso straipsnius“, – tvirtino teismo atstovė.

2023 m. rugsėjį Kauno apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo M. ir I. Vilčinskus pripažino kaltais dėl savo vaikų pagrobimo ir pasikėsinimo neteisėtai pereiti valstybės sieną. Jiems buvo skirta arešto bausmė, vyras ir moteris įpareigoti dalyvauti elgesio pataisos programose. Iš pradžių nuteistieji sutiko su teismo sprendimu, tačiau vėliau pakeitė savo poziciją ir kreipėsi į Kauno apygardos teismą, kuris nutarė, jog baudžiamoji byla turi būti išnagrinėta teisme. Tokiu būdu minima byla sugrįžo į Kauno apylinkės teismą.

ELTA primena, kad praėjusių metų liepą Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, buvo pagrobti 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikai. Praėjus kelioms savaitėms pranešta, jog pasieniečiai netoli Baltarusijos pasienio sulaikė savo mažamečius vaikus pagrobusius tėvus I. ir M. Vilčinskus. Teisėsaugos duomenimis, tėvai, pagrobę savo vaikus, bandė bėgti į Baltarusiją. Vaikai, sulaikius jų tėvus, buvo grąžinti į globos namus.

Minimi vaikai iš tėvų teismo sprendimu buvo paimti pernai gegužę, atsižvelgiant į tai, kad vaikai nelankė ugdymo įstaigų, jų tėvai nesudarė vaikams sąlygų socializuotis, patys tėvai teigė nepripažįstantys Lietuvos įstatymų.

Kaip anksčiau skelbė Valstybės saugumo departamentas (VSD), Kaune savo vaikus pagrobę asmenys priskiria save „suverenų“ judėjimui. 

„Vadinamieji „suverenai“, kuriais esantys skelbiasi ir savo vaikus iš valstybės laikinos globos pagrobę sutuoktiniai, vadovaujasi valstybės teisėtumą neigiančia antivalstybine ekstremistine ideologija. „Suverenais“ pasiskelbę asmenys nepripažįsta valstybės institucijų sprendimų ir yra įsitikinę, kad gali nevykdyti teisės aktuose įtvirtintų gyventojų pareigų“, – skelbė VSD.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder