Kęstutis Budrys

Kęstutis Budrys apie tvorą gadinančius Baltarusijos pareigūnus: atsiduriame ant pavojingos ribos

Prezidento patarėjas Kęstutis Budrys sako, kad Baltarusijos pareigūnų veiksmai gadinant tvorą pasienyje yra provokacijos, balansuojančios ant labai pavojingos ribos.

„Viena yra atvesti migrantus prie sienos ir stumtelti, kitas dalykas, kurį mes šiuo metu matome – fizinio barjero fizinis niokojimas“, – Žinių radijui antradienį sakė šalies vadovo patarėjas.

Pasak jo, tokia situacija pastato Lietuvą į „labai pavojingą zoną“, nes Baltarusijos pareigūnai yra siunčiami į kitą šalį gadinti fizinio turto ir apsaugos priemonių.

„Mes atsiduriame ant labai plonos ribos ir pavojingos ribos, kaip mes kvalifikuosime tokius veiksmus (...). Tai yra kaip minimum provokacijos“, – sakė K. Budrys.

Pasienyje su Baltarusija praėjusios savaitės pabaigoje baigtas statyti fizinis barjeras – pjaunanti viela ir tvora.

Barjerą pasienyje nuspręsta įrengti po pernai kilusio neteisėtų migrantų iš Baltarusijos antplūdžio, kurį Lietuva vadina Minsko režimo hibridine ataka.

Nors migrantų srautai metų pradžioje buvo sumažėję, pastaruoju metu Lietuvos sieną bandančių kirsti užsieniečių skaičius vėl auga.

Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado Rustamo Liubajevo, taip pat padažnėjo ir bandymų sugadinti tvorą, o prie to prisideda ir ginkluoti bei uniformuoti Baltarusijos pasieniečiai.

Nors pats barjeras yra Lietuvos teritorijoje, gadinančių tvorą asmenų sulaikyti kol kas nepavyko.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder