Kodėl E. Masiulio korupcijos byloje D. Grybauskaitė nefigūruoja? (4)

Apie prieš penkerius metus prasidėjusią bylą ir ateities planus – laidoje „Alfa taškas“ pokalbis su buvusiu Liberalų sąjūdžio pirmininku Eligijumi Masiuliu.

E. Masiulis teigė, kad lemtinga 2016 m. gegužės 12-oji turėjo įtakos jo visam gyvenimui: „Ši diena įsimins visam mano likusiam gyvenimui, kadangi tai pakeitė mano gyvenimą.

Tokių dienų nelinkėčiau niekam patirti.

Praėjus penkeriems metams galima daryti išvadą, kad teisingumas Lietuvoje daromas lėtai, kadangi per tuos metus sprendimų nepavyko pasiekti. Tikėjausi, kad savo nekaltumą pavyks įrodyti pakankamai greitai.“

Jis dar kartą pakartojo savo versiją, kad pinigai esą buvo skirti nekilnojamajam turtui įsigyti: „Niekada neneigiau, kad tie pinigai buvo, bet visada sakau, kad tai yra paskola. Tie pinigai buvo skirti man pirkti nekilnojamąjį turtą.“

Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis tikino, kad byloje nėra esminės dedamosios, kuri įrodytų jo kaltę: „Prokuroro logika remiantis, esu kaltinamas paėmęs kyšį, bet nė vieno dalyko, kurio Raimondas Kurlianskis galėjo paprašyti, nesu padaręs. Balsavau prieš vadinamąjį Utenos kelią, greitųjų kreditų įstatymas irgi neperėjo Seime, nors tų dalykų galbūt būtų norėjęs R. Kurlianskis. Tai kertasi su bet kokia logika.“

Jis taip pat paneigė ir gandus, kad neva tie pinigai buvo skirti Liberalų sąjūdžio vienmandatininkų rinkimų kampanijai finansuoti.

„Tai buvo mano paskola, versija, kad tai buvo pinigai vienmandatininkams, neturi pagrindo. Bet suprantu, iš kur galėjo kilti šita versija, kadangi viename pokalbyje su R. Kurlianskiu mes aptarinėjame Liberalų sąjūdžio pasiruošimą 2016 m. Seimo rinkimams ir minimi kai kurie žmonės, kurie kandidatavo.

Bet tai niekaip nėra susiję su pinigų perdavimu tiems asmenims.“

Paklausus apie garsųjį „tulpių paštą“ – susirašinėjimą su prezidente Dalia Grybauskaite, E. Masiulis teigė nesuprantantis, kodėl šis momentas neatsirado byloje, o D. Grybauskaitė neiškviesta liudyti.

„Kaip bebūtų įdomu, „tulpių paštas“ nefigūruoja byloje. Į ją yra pridėtų daug nereikšmingų duomenų, kurie niekaip nėra susiję su byla, o tokia svarbi informacija, kuri buvo rasta paėmus mano kompiuterius, tai yra susirašinėjimai su prezidente D. Grybauskaite, dingo.

Tai neišvengiamai palieka šešėlį, bent jau šioje byloje yra lygių ir lygesnių.

Aš kalbu ne tik apie prezidentę, bet ir kitus politikus, kurie buvo apklausti, bet kaltinimų nesulaukė. Tiek susirašinėjimai, tiek laiškai, kuriuose kalbame apie koncerną ir žiniasklaidą, mano supratimu, turėjo figūruoti ir prezidentė bent liudytojos statusu turėjo dalyvauti byloje.“

Buvęs politikas E. Masiulis pasakojo, kad šiuo metu konsultuojantis komunikacijos klausimais ir apie galimybę grįžti į aktyvią politiką kol kas nesvarstantis.

„Šiuo metu užsiimu privačia praktika, konsultuoju viešųjų ryšių klausimais, skaitmeninės komunikacijos, turiu klientų, kurie tas paslaugas perka.

Neišvengiamai domiuosi politika, visuomeniniais procesais, niekur politinė gyslelė nedingo.

Dėl grįžimo į politiką aš šiandien to klausimo sau neužduodu, bet gyvenimas parodys, visko gali būti.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

noriu pasikonsultuot del viesuju rysiu-kur jus rast ar skambint?
ugnius, 2021-05-16 13:09
kada ji pasodins i kaliuze
bob, 2021-05-16 11:15
Kažkada Masiulis dievagojosi, kad nieko negali padaryti dėl Stumbro privatizavimo MG naudai. Bet yla iš maišo išlindo, kad ir po daugelio metų
Arūnas, 2021-05-15 23:05
Sidebar placeholder