Komerciniai bankai keršija Lietuvai - apskundė Europos Komisijai

(6)

Seimas galutinai pritarė siūlymui pratęsti bankų solidarumo įnašą vieneriems metams. Įdomu tai, kad Lietuvos bankų asociacija (LBA) pasigyrė, kad solidarumo mokesčio teisėtumą jau pernai yra apskundusi Europos Komisijai, nors ši Seimo priimtų įstatymų keisti neturi teisės, gali tik skirti finansinę sankciją. Tad kas tai - bankų kerštas Lietuvai?

„Solidarumo mokestis turi diskriminacinių bruožų, nes papildomai apmokestinamas vienas šalies verslo sektorius. Jis suteikia nepagrįstą valstybės pagalbą šio mokesčio nemokantiems kitiems verslo subjektams.

Dėl nepagrįstos valstybės pagalbos Lietuvos bankų asociacija yra pateikusi skundą Europos Komisijai, kuri šiuo metu renka medžiagą skundo tyrimui", - giriamasi LBA išplatintame pranešime.

Jame priduriama, kad Konkurencijos taryba savo išvadose taip pat atkreipė dėmesį, jog „Europos Komisija nagrinėja LBA pateiktą skundą dėl galimai neteisėtos pagalbos, kuri galimai teikiama pagal 2023 m. gegužės 9 d. priimtą Laikinojo solidarumo įnašo įstatymą, todėl ir galutinį vertinimą šiuo atveju dėl valstybės pagalbos buvimo ir teisėtumo turi priimti Europos Komisija."

Vienintelis dalykas, ką savo skundu LBA gali iškovoti - finansinę baudą Lietuvai. Tad ar skundas tėra kerštas valstybei? Tokį klausimą norėjome užduoti LBA prezidentei Eivilei Čipkutei, tačiau ji mobiliojo telefono nekelia.

Vietoj jos LBA poziciją raštu išdėstė Aistė Veberaitė, LBA komunikacijos vadovė.

„LBA 2023 metais pateikė skundą Europos Komisijai dėl solidarumo mokesčio. Atkreipėme komisijos dėmesį, kad solidarumo mokesčio modelis turi neteisėtos valstybės pagalbos požymių ir galimai prieštarauja ES teisei.

Kadangi LBA nerimą keliantys klausimai yra susiję su ES teise, natūralu, kad dėl jų kreiptasi į ES instituciją. Skundo nagrinėjimas dar nėra pasibaigęs", - teatsakė A.Veberaitė.

Kadangi taip ir nebuvo atsakyta, kokiu tikslu skųstasi, perklausėme: „Juk skundas nenulems Seimo sprendimo ir gali lemti tik sankcijas Lietuvai.

Tai kokia nauda iš to LBA? Kerštas Lietuvai? Nors eiliniai žmogeliai, kurių mokesčių dėka būtų sumokėta bauda, niekuo dėti".

„Kaip jau minėjome, skundo Europos Komisijai tikslas - atkreipti komisijos dėmesį, kad, LBA nuomone, Lietuvoje sukurtas solidarumo mokesčio modelis galimai prieštarauja ES teisei.

Tikimės, kad ateityje Lietuvoje nebebus priiminėjami diskriminacinio pobūdžio įstatymai. Taigi, siekiame teisingumo", - sulaukėme patikslinto, bet tikrai ne aiškesnio atsakymo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder