Neringiškė Augustė Stalioraitytė buvo vienintelė tarp konkurso dalyvių, grojusi Mažosios Lietuvos arfa. Neringos gimnazijos nuotr.

Konkurso „Tramtatulis" laureate tapo neringiškė

Gegužės pradžioje Neringos gimnazijos IV gimnazijos klasės mokinė Augustė Stalioraitytė dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“ ir tapo jo laureate.

Nacionalinio konkurso komisiją ir žiūrovus skambiais balsais džiugino net 220 jaunųjų atlikėjų. Augustė atliko dvi Liudviko Rėzos užrašytas dainas, pritardama Mažosios Lietuvos arfa. Tai buvo unikalus pasirodymas – ji vienintelė iš visų dalyvių grojo šiuo senoviniu instrumentu.

Gimnazistę konkursui parengė Neringos gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė Audronė Buržinskienė.

Konkurso laureatų koncertas bei laureatų ir diplomantų apdovanojimo iškilmės vyks birželio 11 d. Vilniaus rotušėje.

***

Karinių jūrų pajėgų fuzilierių būrio įkurtuvių renginiai

Gegužės 12 d., Nida

11.30 val. Karinių jūrų pajėgų kario laivūno Tomo Donausko autorinės fotoportretų parodos „16 kasdienybės akimirkų karo laive“ atidarymas Neringos gimnazijoje (G. D. Kuverto g. 12, Neringa).

12.00–12.20 val. Karinių jūrų pajėgų orkestro, fuzilierių būrio ir moksleivių iškilminga eisena nuo Neringos gimnazijos iki Nidos prieplaukos (G. D. Kuverto, Pamario, Naglių ir Taikos gatvėmis).

12.20–13.30 val. Šventinis renginys Nidos prieplaukoje. KJP Uosto ir priekrantės gynybos tarnybos ginkluotės, nardymo įrangos ir greitaeigių valčių paroda. Kareiviška košė ir arbata visuomenei. KJP orkestro koncertas.

13.40 val. Karinių jūrų pajėgų veiklos nuotraukų parodos atidarymas Nidos bendruomenės namų parodų salėje (Taikos g. 17, Neringa).

***

Kviečia švęsti Šeimos dieną

Gegužės 15-ąją Neringos socialinių paslaugų centro kieme vyks Šeimos dienai skirtas renginys, kuriame kviečiamos dalyvauti Neringos šeimos.

Šventinėje programoje: Patrulė Padangė ir Patrulis Čeisas; aktyvūs ir muzikiniai žaidimai; piešimas ant veido; balionų lankstymas; didieji muilo burbulai; cukraus vata; kūrybinės užduotys.

Visame pasaulyje gegužės 15-ąją švenčiama Tarptautinė šeimos diena. Pirmą kartą ši diena, kurią įsteigė Jungtinių Tautų Organizacija, buvo paminėta 1994 metais. Šeimos dieną JTO stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į klausimus, susijusius su santykiais šeimoje. O mes kviečiame kartu švęsti ir leisti laiką linksmai.

Renginio pradžia 17 val. Renginys vyks Neringos socialinių paslaugų centro kieme adresu: Taikos g. 11/2. Daugiau informacijos telefonu 8 614 44 669.

***

Ekskursija su gidu „Nidos istorijos“

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ kiekvieną gegužės šeštadienį kviečia į ekskursiją su gidu „Nidos istorijos“.

Ekskursijos metu sužinosite apie Kuršių nerijos raidą, išskirtinius istorijos periodus, taip pat apie vietos žvejų gyvenimą, buitį, tradicijas. Keliautojai drauge su gidu kops į vieną populiariausių nerijos kopų – Parnidžio kopą, pasigėrės Nidos panorama, turės galimybę iš arčiau susipažinti su išskirtinio Saulės laikrodžio-kalendoriaus veikimo principu.

Ekskursijų datos: gegužės 13, 20, 27 d. 10.30 val. Pradžia – nuo Kultūros ir turizmo informacijos centro (Naglių g. 18E, Nida).

Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba telefonu (8 469) 52 345. Registracija į ekskursijas vyksta iki kiekvienos savaitės penktadienio 16 val.

Ekskursijos kaina – 5 Eur/asm. Vaikams iki 12 m. amžiaus nemokama.

Ekskursijos trukmė 1,5–2 val.

Atstumas – apie 3,5 km.

Prieš ekskursiją pasirūpinkite patogia avalyne.

***

Apie medžio vaidmenį žmogaus gyvenime

Gegužės 13 d., šeštadienį, 12 val. Nidos meno kolonijos Neringos miško architektūros programos ekskursija „Medžio vaidmuo žmogaus gyvenime“.

Miško specialistė Gražina Banienė dalinsis žiniomis ir patirtimi nuo sėklininkystės iki medienos panaudojimo žmogaus gyvenime, atkreipiant dėmesį į žmogaus augimo etapus ir medžio gyvavimo ciklus. Ekskursijos dalyviai bus supažindinti su įvairiais pušų gyvenimo tarpsniais: šį pavasarį pasodintais kalninės pušies sodinukais ir prieš 120 metų pasodintais kalnapušynais.

Ekskursija vedama lietuvių kalba. Yra galimybė vietoje organizuoti vertimą į anglų kalbą. Ekskursija yra nemokama ir atvira visiems. Registracija privaloma el. paštu: [email protected]

Susitikimo vieta: Preilos autobusų stotelė.

***

Parodos atidarymas Juodkrantėje

Gegužės 12 d. 16 val. Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B) tapybos darbų parodos „Kaukės“ atidarymas. Parodos autoriai: Marina Lendraitienė ir Dmitrij Dekteriov (Baltasar).

"Kiekvienas iš mūsų neretai prisidengiame kauke, po kuria slepiame kompleksus, baimes, savo tikrąjį Aš. Tai trukdo mums pažinti save, atsiskleisti, artimai bendrauti su žmonėmis“, – tikina parodos autoriai. Renginys nemokamas.

***

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai kviečia susitikti

Siekdama paminėti Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus dieną (gegužės 8 d.) Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių komanda leidžiasi į kelionę po Lietuvą. Kelionės tikslas - aplankyti visas 60 Lietuvos savivaldybių. Į susitikimą Neringoje bendruomenė kviečiama gegužės 14 d., sekmadienį, 11 val. Nidoje, šalia Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios (Taikos g. 17).

Susitikimo metu savanoriai pristatys savo veiklas, pakvies savanoriauti ir primins, jog esame tam, kad padėtume kiekvienam į nelaimę patekusiam Lietuvos žmogui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder