Daugiausiai rinkėjų palaikymo sulaukė konservatoriai

Konservatoriai baigia siūlyti galimus kandidatus prezidento rinkimams

(5)

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skyriai ir bendruomenės sekmadienį baigs siūlyti pretendentus į partijos kandidatus prezidento rinkimuose.

TS-LKD vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis penktadienį BNS informavo, kad siūlymus pateikė beveik 40 partijos skyrių, likusieji oficialius protokolus turi pateikti per sekmadienį.

„Pagal šiuo metu turimus duomenis, didžiausio skaičiaus pasiūlymų kandidatuoti prezidento rinkimuose yra sulaukę premjerė Ingrida Šimonytė, partijos pirmininkas užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė“, – teigė jis.

Toliau pagal pasiūlymų skaičių eina krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. 

Galutinę informaciją dėl pasiūlytų kandidatų TS-LKD planuoja skelbti pirmadienį. 

Kandidatų sąrašą tvirtins partijos prezidiumas, prieš tai kandidatūras vertins Priežiūros komitetas, pasiūlyti politikai patys praneš, ar sutinka kandidatuoti.

Atvirų rinkimų pirmasis turas vyks lapkričio 11,12 dienomis, juose galės balsuoti partijos nariai ir jos rėmėjai.

Lietuvoje prezidento rinkimai vyks 2024 metų pavasarį. Visuomenės apklausų duomenimis, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda juose yra ryškiausias favoritas, į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka advokatas Ignas Vėgėlė ir premjerė I. Šimonytė.

G. Nausėda ir I. Vėgėlė sprendimus dėl dalyvavimo rinkimuose žada paskelbti vėliau šiemet.

Kol kas yra aiškus vienas kandidatas prezidento rinkimuose – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga juose kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder