Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I Seime dalyvaus renginyje apie dialogą

Lietuvoje viešintis Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I trečiadienį Seime dalyvaus konferencijoje apie tarpkultūrinį ir religinį dialogą.

Ši konferenciją skirta aptarti religijų vaidmenį atsakant į dėl konfliktų kylančius socialinius iššūkius, taip pat tarpreliginį dialogą siekiant taikos ir konfliktų sprendimo.

Renginį atidarys Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjerė Ingrida Šimonytė, Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos vicepirmininkas Janas Olbrichtas, kalbės patriarchas Baltramiejus I ir Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

Konferencijos metu vyks diskusija  apie bažnyčių ir religinių bendruomenių reakciją į karą bei konfliktus, pranešė Seimas.

Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I Lietuvoje vieši po šio patriarchato sprendimo į kunigų luomą grąžinti penkis lietuvius dvasininkus. Juos Maskvos patriarchatui pavaldus Lietuvos stačiatikių bažnyčios metropolitas Inokentijus savo dekretais pernai vasarą pašalino iš kunigystės luomo. 

Šie dvasininkai kritikavo Lietuvos stačiatikių bažnyčią dėl to, kad neatsiriboja nuo karą Ukrainoje remiančio Maskvos patriarcho Kirilo.

Lietuvos stačiatikių arkivyskupija sako nepripažįstanti Konstantinopolio patriarcho sprendimo grąžinti kunigams įgaliojimus.

Penki dvasininkai viliasi, kad Konstantinopolio patriarchatas greitu metu Lietuvoje suformuos jam pavaldžią nuolatinę bažnytinę struktūrą. Baltramiejus I Vilniuje teigė matantis tam atsiveriančią perspektyvą.

Savo ruožtu Lietuvos stačiatikių bažnyčia siekia didesnės autonomijos ir skelbia priartėjusi prie savarankiškos bažnyčios statuso, nes jų tokį prašymą Maskvos patriarchato Švenčiausiasis Sinodas nukreipė svarstyti vyskupų susirinkime.

Stačiatikiai Lietuvoje yra laikomi viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder