„Koronos“ atgarsiai: Jurgita Sejonienė bažnyčioje siautėjo etiškai

(1)

Nors nuo šalyje įvesto karantino jau praėjo treji metai, tam tikri atgarsiai atskrieja iki šiol. Štai neseniai Seimo etikos ir procedūrų komisija aiškinosi situaciją, kai pandemijos metu bažnyčioje Seimo narė Jurgita Sejonienė nusprendė padaryti savo tvarką. Daugiau nei dvejų metų prireikė, kad etikos sargai nuspręstų, jog politikė etikos nepažeidė.

Apie incidentą 2021 m. pabaigoje Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje socialiniame tinkle pranešė teisininkas Dominykas Vanhara. „Mano asmenine nuomone, toks šios Seimo narės elgesys yra skandalingas ir tiek Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Lietuvos Respublikos sutarties su Šventuoju Sostu, o taip pat Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų pažeidė, kad tragedija. Kiek teko domėtis istorija, net KGB sovietiniais laikais bažnyčiose elgėsi labiau sofistikuotai, nei sekmadienį šventoje bažnyčios žemėje elgėsi ši Seimo narė", - tuomet rašė D.Vanhara.

Jis atpasakojo, kad J.Sejonienė griežtai reikalavo, kad viena iš šio liturginio vakaro organizatorių parodytų jai savo asmens dokumentus. Seimo narė bažnyčioje garsiai piktinosi, kad toks liturginis vakaras yra rengiamas, esą tokio vakaro rengti negalima ir kad niekas į bažnyčią negali patekti be galimybių paso.

Dėl incidento tuomet į Seimo etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi Krikščionių sąjunga bei kiti pareiškėjai. Jie skunde nurodė, kad pakvietusi kunigą Seimo narė reikalavo patikrinti visų renginio dalyvių galimybių pasus ir ėmė filmuoti.

Pareiškėjų nuomone, tokiu elgesiu J.Sejonienė pažeidė ne tik Valstybės politikų elgesio kodekso principus, tačiau ir „Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto sutartį, kurios 1 str. 1 punkte sakoma, kad Lietuvos Respublika ir Šventasis Sostas sutinka, jog tiek Katalikų Bažnyčia, tiek Valstybė yra nepriklausomos bei autonomiškos kiekviena savo srityje."

J.Sejonienė patvirtino dalyvavusi advento vakare Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Kaip ji teigė komisijai, dauguma tuo metu ten buvusių žmonių (apie 50) nedėvėjo nosį ir burną dengiančių medicininių kaukių.

Asmenys, su kuriais bendravo Seimo narė (renginio organizatorė, kunigas, vargonininkas), patvirtino, kad vyksta renginys. „Ne liturginis, bet tiesiog renginys bažnyčioje. Tada ir pasakiau, kad, mano nuomone, turėtų būti privalomos kaukės ir tikrinami dalyvių galimybių pasai. Pats rektorius sutiko tuos pasus tikrinti, kadangi kito žmogaus neatsirado.

Atsakingai pareiškiu, kad pati jokių dokumentų, įskaitant galimybių pasus ar asmens dokumentus, netikrinau ir jokiomis techninėmis priemonėmis jokių asmens duomenų nerinkau."

Dėl šio įvykio administracinio nusižengimo teisena nutraukta nenustačius nusižengimo požymių. 2023 m. gruodžio 5 d. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, paklausta Etikos komisijos, nurodė, kad tyrimas pagal skundą dėl J.Sejonienės elgesio pradėtas nebuvo.

Taigi komisija vienbalsiai nusprendė, kad J.Sejonienė, savo veiksmais bandydama užkardyti galimai daromą administracinį nusižengimą, Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų nepažeidė.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder