Korupcijos byloje nuteistas Tubis atsisako Anykščių tarybos nario mandato

(1)

Korupcijos byloje praėjusią savaitę nuteistas Kęstutis Tubis atsisako Anykščių rajono savivaldybės tarybos nario mandato.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį svarstys jo prašymą nutraukti įgaliojimus, nes įsiteisėjo teismo nuosprendis.

Panevėžio apygardos teismas buvusį Anykščių rajono savivaldybės merą K. Tubį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu.

Jam skirta 9900 eurų bauda bei baudžiamojo poveikio priemonė – 1 tūkst. eurų, kaip jo padarytos nusikalstamos veikos rezultato, konfiskavimas. Jam taip pat atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Šis teismas konstatavo, kad tuometinis Anykščių meras ir savivaldybės tarybos narys K. Tubis nuo 2018 metų pabaigos iki 2019 metų sausio naudojosi tarnybine padėtimi, siekdamas naudos sau ir savo vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui.

Nustatyta, kad politikas 2018 metų pabaigoje vienam Anykščių verslininkui pažadėjo paveikti savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka sudarytų galimybę jo atstovaujamai bendrovei išsinuomoti sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas.

Už tai bendrovės atstovas rado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka pervestas 1 tūkst. eurų.

Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai pernai pernai vasarį K. Tubį buvo išteisinęs dėl visų trijų prekybos poveikiu epizodų. Tačiau prokurorai šį sprendimą apskundė.

Vasario 2 dieną Panevėžio apygardos teismas politiką kaltu pripažino dėl vieno epizodo. Dėl kitų K. Tubiui paliktas išteisinamasis nuosprendis.

Antros instancijos teismo nuosprendis įsigaliojo nuo jo paskelbimo dienos.

K. Tubio kandidatūrą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra iškėlusi į Anykščių merus. 

Įsiteisėjęs apkaltinamasis nuosprendis netrukdo jam dalyvauti rinkimuose.

Savivaldos rinkimai vyks kovo 5 dieną.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder