Krašto apsaugos ministras su Prancūzijos kolega aptars haubicų įsigijimą

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ketvirtadienį lankysis Prancūzijoje, kur su šios šalies kolega Sebastienu Lecornu (Sebasianu Lekorniu) aptars prancūziškų „Caesar“ savaeigių ratinių haubicų įsigijimą, kitus klausimus.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), be haubicų pirkimo taip pat bus kalbama apie dvišalį bendradarbiavimą, paramą Ukrainai bei kitus aktualiausius saugumo ir gynybos klausimus.

A. Anušauskas birželį su S. Lecornu pasirašė ketinimų protokolą dėl 18 vienetų savaeigių ratinių haubicų įsigijimo. Lietuva taip pat nusprendė prisijungti prie Prancūzijos gynybos ministerijos įsigijimų agentūros vykdomos naujosios kartos „Caesar MarkII“ vystymo programos.

Visam artilerijos sistemų įsigijimo projektui Krašto apsaugos ministerija planuoja skirti apie 110–150 mln. eurų. Šios lėšos būtų panaudotos sistemos išvystymui, įsigijimui ir įdiegimui Lietuvos kariuomenėje.

KAM pranešime pažymima, kad Prancūzija yra svarbi Lietuvos sąjungininkė gynybos ir saugumo srityje. Prancūzijos karinės oro pajėgos šiuo metu devintą kartą vykdo NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse – Lietuvoje pirmą kartą dislokuoti galingiausi Prancūzijos naikintuvai „Dassault Rafale“.

Prancūzijos kariai Baltijos šalyse aktyviai dalyvauja ir NATO priešakinių pajėgų batalionų kovinėse grupėse bei karinėse pratybose su Lietuvos kariais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder