Kretingos rajone paskelbta ekstremali situacija dėl afrikinių kiaulių maro (1)

Kretingos rajono Darbėnų seniūnijoje nuo pirmadienio paskelbta ekstremali situacija dėl afrikinių kiaulių maro. 

Pasak rajono savivaldybės administracijos vadovo Egidijaus Viskonto, Darbėnuose, vienam medžiotojų klubui priklausančioje teritorijoje masiškai pradėjo kristi šernai. Vien paskutinę savaitę iki pirmadienio buvo rasta apie 70 jų gaišenų. 

„Medžiotojų klubas, kuriame rastos gaišenos, ribojasi su profesionaliais medžioklės plotais, kurie priklauso Kretingos urėdijai, o ten kadangi yra komerciniai plotai, šernų tankis yra dar didesnis. Matėme, kad reikia skelbti ekstremalią situaciją, kad būtų galimybė mums kaip savivaldybei prisidėti prie tų atvejų likvidavimo“, – BNS teigė E. Viskontas. 

Anot jo, kol kas Darbėnų seniūnija yra vienintelė Kretingos rajone ir visoje Žemaitijoje, kurioje paskelbta ekstremali situacija dėl kiaulių maro. 

„Ėmėmės visų saugumo priemonių, ir techniką esame nusiuntę, ekskavatorius išvažiavo užkasinėti gaišenų, nes vakar 15 papildomų rado. Reikia juos saugiai sukrauti ir užkasti dviejų metrų gylyje. Tai dabar intensyviai dirbama, manau iki vakaro bus sutvarkyta“, – sakė administracijos vadovas.

Anot jo, planuojama pastatyti ir gyventojus informuojančius ženklus apie situaciją, be to, ūkiuose bus pristatomos saugos priemonės.

„Turime planuose ūkiuose pristatyti saugos priemones seniūnijų gyventojams, kad jie laikytųsi saugumo, nes maro užkratas yra labai gajus ir yra lengvai pernešamas“, – sakė E. Viskontas.

O, Lietuvoje jau "afrikinės kiaulės", o gal "afrikinis kiaulių maras" ?
Stepas, 2021-10-26 17:09
Sidebar placeholder