vairuotojo pažymejimas

Laiku nepasitikrinusių sveikatos vairuotojų pažymėjimai bus skelbiami negaliojančiais

Laiku nepasitikrinusių sveikatos vairuotojų pažymėjimai bus skelbiami negaliojančiais, numato Seimo šią savaitę priimti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimai.

Pašalinus priežastis, dėl kurių vairuotojo pažymėjimas buvo paskelbtas negaliojančiu, dokumento galiojimas atsinaujins automatiškai, tai pažymint Kelių transporto priemonių vairuotojų registre. Ši nuostata įsigalios nuo 2024 metų sausio 1 dienos.

Priimtais pakeitimais taip pat tikslinama tvarka dėl naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis: transporto priemonei dalyvaujant viešajame eisme, vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

„Stabtelėjimas prie šviesoforo arba kamštyje – nėra sustojimas ilgesniam laikui. Tai suprantama kaip važiavimas: sustoji, važiuoji, sustoji, vėl važiuoji. Žinoma, gali būti priekyje avarija, tuomet būna ilgesni sustojimai, bet tai nėra stovėjimas, todėl naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis negalima“, – pakeitimą aiškina Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

Sugriežtinti reikalavimai turintiems laisvų rankų įrangą: ją turintys naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis galės tik tuomet, kai tokia priemonė bus pritvirtinta specialiame laikiklyje, ar bus naudojama transporto priemonės įranga.

Tokia nuostata įsigalioja nuo kitų metų gegužės 1 dienos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder