gabrielius landsbergis

Landsbergis Niujorke ragino aktyviau padėti demokratinėms Baltarusijos jėgoms

JAV viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragino tarptautinę bendruomenę aktyviau padėti demokratinėms Baltarusijos jėgoms.

Ketvirtadienį Niujorke jis dalyvavo renginyje „Grėsmė Baltarusijos nepriklausomybei ir tarptautinis atsakas“, penktadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija. 

„Šiandien jau niekas neabejoja, kad Lukašenkos ir Putino režimai veikia ranka rankon Rusijos agresijoje prieš Ukrainą, o taip pat grobiant Ukrainos vaikus. Pasaulyje vis labiau stiprėjant „nuovargio“ dėl Rusijos karo prieš Ukrainą nuotaikoms negalime likti tik pasyviais įvykių Baltarusijoje stebėtojais“, – teigė jis.

„Išrinktai Baltarusijos demokratinių jėgų lyderei Sviatlanai Cichanouskajai bei kitoms demokratinėms Baltarusijos jėgoms reikia tarptautinės bendruomenės paramos, o mums visiems reikia demokratiškos Baltarusijos“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Jis taip pat pabrėžė sankcijų svarbą užtikrinant, kad autoritarinių režimų nebaudžiamumas būtų sustabdytas. 

„Būtina ne tik garsiai įvardyti Lukašenkos režimo nusikaltimus prieš Baltarusijos žmones, bet ir dar griežčiau sankcionuoti verslus ir asmenis, padedančius Rusijai.

Taip pat turime aktyviau padėti šios šalies demokratijos jėgoms išsaugoti Baltarusijos nepriklausomybę, surengti nepriklausomus rinkimus bei atstatyti demokratines institucijas“, – tvirtino G. Landsbergis.

Po 2020-ųjų rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų Aliaksandras Lukašenkai paskelbus, kad jis buvo išrinktas šeštai kadencijai iš eilės, Baltarusijoje kilo beprecedenčiai protestai, o valdžia pradėjo didelio masto represijas prieš kitaminčius, žurnalistus ir aktyvistus.

Su A. Lukašenka rinkimuose konkuravusi S. Cichanouskaja buvo priversta palikti šalį, savo politinę veiklą ji tęsia iš Vilniaus. Dėl tebesitęsiančių represijų iš Baltarusijos išvyko tūkstančiai gyventojų.

Pernai vasarį Rusijai pradėjus invaziją į Ukrainą Baltarusija rusų kariuomenei suteikė paramą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder