Gabrielius Landsbergis

Landsbergis Paryžiuje su Baltijos šalių, Prancūzijos kolegomis aptars paramą Ukrainai

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį Paryžiuje susitiks su Baltijos šalių, Prancūzijos kolegomis, su kuriais aptars paramą Ukrainai, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.

Kaip nurodo Užsienio reikalų ministerija (URM), šalių diplomatijų vadovai taip pat kalbėsis apie aktualiausius Europos Sąjungos (ES) klausimus, įskaitant Europos pajėgumus gynybos srityje, ekonominį saugumą, ES santykius su Kinija, bendradarbiavimą su Afrikos šalimis bei kovą su dezinformacija.

Nuo 2021-ųjų tokiu formatu ministrai susitinka trečią kartą. Pirmasis susitikimas įvyko taip pat Paryžiuje, antrasis – Taline, Estijoje.

URM duomenimis, Prancūzija yra 12-a Lietuvos prekybos partnerė, pernai prekybos apyvarta siekė 2,35 mlrd. eurų, eksportas į Prancūziją paaugo apie 20 procentų.

Pagal tiesiogines užsienio investicijas Lietuvoje, Prancūzija yra 13-oje vietoje, pernai taip pat fiksuotas apie 19 proc. Prancūzijos investicijų Lietuvoje augimas.

Be kita ko, kitąmet Prancūzijoje prasidės Lietuvos sezonas – ciklas, apjungsiantis daugiau nei 100 renginių, kurie vyks Paryžiuje, Lione, Grenoblyje, Marselyje, Nicoje, Tulūzoje, Ekse ir kituose miestuose.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder