Latvija jėgainių parkui neprieštarauja

Antradienį Klaipėdoje vyko Baltijos Aplinkos Ministrų Tarybos posėdis. Lietuvos, Latvijos ir Estijos aplinkos ministrai aptarė aktualius klimato kaitos, tarptautinio atliekų pervežimo, vandentvarkos ir žaliosios energetikos - vėjo ir saulės jėgainių parkų plėtros klausimus.

Viena svarbiausių trijų valstybių ministrų gvildentų temų - Lietuvos netoli sienos su Latvija Baltijos jūroje planuojamas statyti didelis vėjo jėgainių parkas.

Šiuo metu vyksta būsimo parko poveikio aplinkai vertinimas (PAV), su kuriuo Latvija yra supažindinta, po posėdžio uostamiestyje sakė Lietuvos aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

"PAV baigsis šių metų pabaigoje, daugelis valstybių paprašė su juo supažindinti, tarp jų ir Latvija, nes nuo jos sienos tas parkas yra vos per tris kilometrus.

Jokių problemų dėl to nėra, mes turime bendrai veikti ir vienas kito neblokuoti.

Kalbėjome, kaip procesą galima paspartinti, nes pasibaigus vertinimui bus galima imti statybų leidimus ir skelbti konkursus", - patikino S. Gentvilas.

Latvijos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministras Arturas Tomas Plešas teigia, kad projektas labai svarbus visoms Baltijos šalims, nes tokie jėgainių parkai joms padėtų kuo greičiau atsisakyti priklausomybės nuo Rusijos išteklių.

„Labai svarbu vystyti vėjo jėgainių parkus tiek krante, tiek jūroje, šiuo momentu mums svarbiausia gaminti kuo daugiau elektros iš atsinaujinančių šaltinių. Tai irgi vienas iš būdų atsisakyti Rusijos iškastinio kuro, tai taip pat būdas padėti Ukrainai laimėti karą prieš Rusiją“, - sakė Latvijos ministras.

Energetikos ministerija pirmąjį vėjo parko Baltijos jūroje aukcioną numato surengti 2023-iaisiais, o laimėtoją atrinkti 2024 metų pradžioje. Iki 700 MW galios parką keliasdešimt kilometrų nuo kranto nutolusioje jūros teritorijoje numatoma įrengti iki 2030 metų.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus anksčiau teigė, jog jėgainės jūroje turės neigiamos įtakos kurorto turizmo potencialui ir plėtrai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder