Laurynas Kasčiūnas

Laurynas Kasčiūnas: aktyvumas registruojantis į komendantūras viršijo lūkesčius

(1)

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas sako, kad gyventojų aktyvumas registruojantis į komendantūras viršijo lūkesčius.

„Esu nustebęs ir laimingas, kad mūsų pasiūlyta užnugario sistema įdomi ir žmonės, kurie ieškojo savo vietos, dabar žino, kur kreiptis. Net ir prie geriausių scenarijų neįsivaizdavau tokių skaičių“, – BNS sakė ministras.

„Dabar reikia tą valią įstruktūrinti, suteikti tiems žmonėms įgūdžius“, – pridūrė jis.

Kiek anksčiau L. Kasčiūnas prognozavo, kad į kvietimą prisijungti prie komendantūrų gali atsiliepti apie kelis tūkstančius žmonių.

Penktadienio vakaro Krašto apsaugos ministerijos (KAM) duomenimis, į karo komendantūras taikos metu jau užsiregistravo daugiau nei 1,8 tūkst. gyventojų.

Vis tik ministerija atkreipia dėmesį, kad ne visi užsiregistravusieji galiausiai atsidurs komendantūrose.

„Pagal tvarką, į komendantūras nebūtų priimti tie piliečiai, kurie yra paskirti į aktyvųjį kariuomenės personalo rezervą, atlieka tikrąją karo tarnybą ar neatitinka kariams keliamų bendrųjų reikalavimų. Taip pat, jei žmonės priklauso civiliniam mobilizaciniam personalo rezervui. Įtaką priėmimui į komendantūras gali turėti ir sveikatos patikrinimas“, – BNS nurodė ministro atstovė Emilė Balodytė.

„Nepaisant to, jog numatoma nustatyti žemesnius reikalavimus sveikatos būklei, dalis užsiregistravusių žmonių šių reikalavimų gali neatitikti“, – pridūrė ji.

Daugiausia žmonių prisijungti prie komendantūrų išreiškė norą Vilniaus regione. Registracija tęsis iki rugpjūčio 31 dienos.

Spalį karo komendantūrų vienetuose KAM planuoja pradėti karinį rengimą.

Taikos metu komendantiniai vienetai bus užpildyti profesinės karo tarnybos kariais, rezervo karo prievolininkais, Lietuvos šaulių sąjungos komendantiniais šauliais ir pilietiškais asmenimis. Jų karinį rengimą užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgos.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder