Laurynas Kasčiūnas

Laurynas Kasčiūnas: per savaitę į komendantūras užsiregistravo apie 2,8 tūkst. piliečių

Per savaitę į karo komendantūras taikos metu užsiregistravo maždaug 2,8 tūkst. piliečių, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

„Šiai minutei iš neparengtojo rezervo (...) per savaitę turime 2 800. Manau, iki savaitgalio tikrai turėsime 3 tūkst. Mano prognozės buvo labai kuklios, kad per laikotarpį registruotis 4-5 tūkstančiai.

Dabar didinu prognozes iki 10 tūkstančių“, – trečiadienį, baigiantis karinėms pratyboms, sakė L. Kasčiūnas.

Kaip skelbta anksčiau, registracija į taikos meto karo komendantūras pradėta gegužės 1 d.

Vertindamas sostinėje ir Kaune vykusias Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų pratybas, Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovas pabrėžė – sprendimas taikos metu įgalinti komendantūrų sistemą pasiteisino.

„Tikrai pratimas per visą Lietuvą yra pavykęs, nes mes mobilizavome ir dalį aktyvaus rezervo (...), komendantiniai šauliai, kurie turėjo čia savo vaidmenį, parengtas rezervas, kuris gavo žinutes, ir be abejo dabar tos kuriamos (...) komendantūros“, – sakė L. Kasčiūnas.

„Pirmos iš taikos į karo padėtį pereinančios pratybos. Tikrai tai, ką mes čia dabar matėme ir šiandien, ir manau išmokta pamoka yra ir ta, kad tas sprendimas stumtelti komendantūrų rengimą jau taikos metu (...) yra tai, ko mums reikia“, – patikino ministras.

Anot L. Kasčiūno, pasibaigus pratyboms, lauks tolimesnis darbas, susijęs su komendantūrų sistemos veikla. Anot ministro, reikės planuoti komendantinių karių skaičius, vienetų dydžius, vertinti, kokius objektus jie saugotų ir pan.

„Kitiems etapams reiks inventorizuoti aiškesnį tą objektų paveikslą ir pagal tai skaičiuoti, kiek reikės to užnugario pajėgumo“, – pridūrė jis.

Kariai džiaugiasi pratybų suteikta nauda

Lietuvos karo akademijos viršininko Almanto Leikos teigimu, pratybos buvo itin naudingos jose dalyvaujantiems kariams. Pasak jo, tarp kariuomenės atstovų vykdytų funkcijų buvo ir svarbių objektų apsauga.

„Visų pirma, turto rekvizavimas, svarbių objektų apsauga, komendanto valandos vykdymas. Bene svarbiausias dalykas – nustatyti sąveiką su Vilniaus miesto savivaldybės administracija bei visomis kitomis institucijomis, kurios veikia savivaldybėje“, – trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Leika.

„Nauda, kurią gavome iš visų šių pratybų – puiki. Tą, ką mes išsinešame iš pratybų, tai kitų pratybų metu mes galėsime vieni kitiems pasakyti, kad darykime taip, kaip darėme per tas pratybas“, – pridūrė jis.

Kaip skelbta anksčiau, Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų pratybos sostinėje ir Kaune vyksta gegužės 6–8 dienomis. Pratybų metu tikrintas institucijų, įstaigų ir organizacijų pasirengimas vykdyti mobilizaciją ir sąjungininkų priėmimo užduotis, turto rekvizavimas ir komendanto valandos paskelbimas.

Dalyvauti pratybose pašaukti 2,5 tūkst. aktyviojo rezervo karių, dar keli tūkstančiai pakviesti trumpai informacijos sutikrinimo procedūrai. Pratybų metu testuota ir komendantūrų sistema.

Vykstant karinėms pratyboms, Vilniaus Viršuliškių ir Aukštųjų Panerių rajonuose bei Kauno Palemono teritorijoje naktį iš antradienio į trečiadienį buvo įvesta ir komendanto valanda.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder