„Mažeikių naftos“ vadovai pritarimo sulaukė ir iš LAT

Lenkijos „Orlen“ pristatys investicijas, Mažeikiuose lankysis G. Nausėda

Lenkijos naftos koncernas „Orlen“ penktadienį Mažeikių rajone, kur veikia koncerno naftos perdirbimo gamykla, pristatys planuojamas investicijas. Gamykloje lankysis ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. 

„Artėjančiam dešimtmečiui „Orlen Lietuva“ ir visa „Orlen“ grupė turi ambicingų tikslų. ORLEN2030 strategijoje numatyta verslo transformacija į naujas veiklos sritis, pažangių, aukštą pridėtinę vertę kuriančių technologijų diegimas, tvarioji energetika ir ypatingas dėmesys socialinei atsakomybei“, – teigiama bendrovės pranešime. 

G. Nausėda vienintelėje Baltijos šalyse naftos perdirbimo produktų gamykloje susitiks su Lenkijos vicepremjeru Jaceku Sasinu, koncerno „Orlen“ prezidentu Danieliu Obajteku ir „Orlen Lietuvos“ vadovybe.

Liepą „Orlen Lietuva“ ir energetikos ministras Dainius Kreivys Mažeikiuose pasirašė ketinimų protokolą dėl „Orlen“ investicijų į naftos perdirbimo gamyklą. 

Anot „Orlen“, planuojamos investicijos gerokai – nuo 73 proc. iki 86 proc. – padidins didelio pelningumo naftos produktų perdirbimą.

Šalys sutarė bendradarbiauti derinant būtinus įstatymų pakeitimus bei techninius ir praktinius logistikos sprendimus.

„Orlen Lietuvos“ vadovas Michalas Rudnickis interviu BNS anksčiau šiemet sakė, kad investicijos į gilesnio naftos perdirbimo technologijas gali siekti apie 220 mln. eurų (apie 1 mlrd. zlotų). Jo teigimu, šis projektas yra sąlyga tolesnei „Orlen Lietuvos“ plėtrai.

Lenkijos „Orlen“ savo strategijoje iki 2030 metų iš viso yra numatęs investuoti apie 37,5 mlrd. JAV dolerių.

„Orlen“ tuometinę „Mažeikių naftą“ įsigijo 2006 metais. Bendrovė teigia, kad nuo to laiko jos investicijos siekia beveik 4 mlrd. JAV dolerių.

Sidebar placeholder