EVA: „AstraZeneca“ vakcina – „saugi ir veiksminga“
Lietuva prašo Danijos „AstraZeneca“ vakcinos – I. Šimonytė (2)

 Lietuva prašo Danijos perduoti jai „AstraZeneca“ koronaviruso vakcinas, ketvirtadienį pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Mes tą jau padarėme vakar“, – žurnalistams Seime sakė premjerė.

„Tiesiog kreipėmės dar vakar, pasakėme, kad jeigu Danija svarstytų pasidalinti šiais kiekiais, mes tikrai mielai būtume tarp tų, kurie perimtų“, – kalbėjo ji.

Danija šią savaitę tapo pirmąja Europos Sąjungos šalimi, nusprendusia visiškai nebenaudoti „AstraZeneca“ vakcinos.

Pasak Lietuvos premjerės, kol kas nėra aišku, į kokius kiekius galėtų pretenduoti Lietuva ir kaip Danija nuspręs juos padalinti.

I. Šimonytė sako neabejojanti, kad norinčių pasiskiepyti šia vakcina Lietuvoje bus.

Anksčiau apie ketinimą prašyti Danijos nepanaudotos vakcinos pranešė ir Latvija.

Šalis sprendimą atsisakyti „AstraZeneca“ priėmė dėl įtariamo reto, bet rimto šalutinio poveikio, nepaisant Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos vaistų agentūros rekomendacijų tęsti skiepijimą šia vakcina.

Danijoje daugiau nei 140 tūkst. žmonių gavus anglų ir švedų kompanijos vakciną, užregistruoti du su skiepais susiję trombozės atvejai, kurių vienas buvo mirtinas.

Raktažodžiai
Danija nori vakciną išdalinti kaip labdarą trečiojo pasaulio varganoms šalims. Seimo trimoteriška valdančioji dauguma skelbia Lietuvą esančią trečiojo pasaulio šalimi ir nuolankiai tą praneša Danijai, prašydama AstraZeneca vakcinos daug daug dozių. Tai nuvarė Lietuvėlę buvusi žaliavalsčių ir dabartinė konserliberlaisvių valdžia, jog ir Afrikos šalys ims jos, kaip labdaros konkurentės, nekęsti. Ir ką galvoja, ir su kuo galvoja Lietuvos gyventojai, rinkdamiesi tokią valdžią? O ilgasis gražuolis iš Daukanto aikštės, matomai, kikena ir laukia, kuo čia viskas pasibaigs, kada jam teks naujus kandidatus iš dabartinės opozijos į ministrus inauguruoti.
Vo dajot, 2021-04-16 17:33
reikia kuo skubiau tos vakcinos is Danijos nes Danija saugo savo piliecius ir nebenori zudyti su sia vakcina taciau Lietuvoje valdziai tas pats ,koks skirtumas ,kad vienas ar kitas ar keliasdesimt nuo tos vakcinos nukeliaus i Dangu pas Sv.Petra Su ta vakcina reikia nedesliant paskiepyti visus politikus ir valdininkus o del eiliniu zmoniu reiketu palaukti gerenes ir isbandytos vakcinos .Eiliniai zmones yra vertingesni uz tuos kurie prie lpvio yra ir kurie buvo...
Taip taip, 2021-04-15 19:24
Sidebar placeholder