Simono Dacho progimnazijoje vyks geografijos olimpiada

Lietuviškasis geografijos mokslo lopšys ugdo pasaulinius talentus

Lietuvai šiemet minint mokslininko, pedagogo, pranciškonų vienuolio Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metus bei 250-ąsias gimimo metines, miestą ir gimnaziją, kurioje gimė jo parašytas pirmasis lietuviškasis geografijos vadovėlis, nuo šiol garsins ir XVII Pasaulinės geografijos olimpiados (The International Geography Olympiad - IGEO) aukso medalis bei XXXII Tarptautinės biologijos ( The International Biology Olympiad) bronzos medalis.

Simboliška, kad juos kaip tik dabar iškovojo Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos abiturientas Edgaras Zaboras. Turkijoje turėjusi vykti geografijos olimpiada šiemet rugpjūčio 10 -16 dienomis dėl pandemijos organizuota nuotoliniu būdu. Jos laureatai iškilmingai buvo paskelbti ir apdovanoti Pasaulio geografų kongrese.

E.Zaboras šiemet kol kas vienintelis lietuvis, iš tarptautinių dalykinių olimpiadų parvežęs auksą. Mokinio mokytojas Vilius Adomaitis sako, jog šis auklėtinio laimėjimas – aukščiausias, kokį geografijos srityje gali pasiekti moksleivis.

„Tai – savotiškas Everestas, ypatingas žinių įvertinimas. Jis svarbus ne tik mokiniui ar jo mokytojui, bet ir visam gimnazijos kolektyvui. Todėl, kad geografija ypatingas mokslas. Atlikdamas užduotis moksleivis turi gebėti taikyti ir daugelio kitų disciplinų žinias: fizikos, matematikos, chemijos ir anglų kalbos. Tad įsivaizduokite, koks unikalus yra Edgaro protas ir kiek daug darbo jis įdeda“, – sako V.Adomaitis.

Šiemet tai jau ne pirmas šio Pranciškonų gimnazijos moksleivio tarptautinis laimėjimas geografijos srityje. Birželį vaikinas nuotolinėje Europos geografijos olimpiadoje, kaip ir 2019 m. Karaliaučiuje vykusioje VI Baltijos šalių geografijos olimpiadoje, buvo įvertintas sidabro medaliu.

Beje, E.Zaboras šiemet tapo ir vienu iš keturių šalies dvyliktokų, egzaminus išlaikiusių šešiais šimtukais.

Šie metai nepaprastai sėkmingi ir visai Pranciškonų gimnazijai. Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame stipriausių šalies gimnazijų dešimtuke ji užima 8 vietą. O tarp geriausiai išmokančių geografijos ir chemijos - yra net 6 reitingo vietoje.

Pranciškonų gimnazijos geografijos mokytojo Viliaus Adomaičio auklėtinius sėkmė tarptautinėse geografijos olimpiadose lydi ne pirmus metus.

2019 metais Pietų Korėjoje Tarptautinėje Žemės mokslų olimpiadoje (International Earth Science Olympiad - IESO) Simonas Baltūsis laimėjo bronzos medalį bei buvo apdovanotas aukso sertifikatu už komandinę užduotį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder