Islandijos parlamento rinkimuose pirmauja premjero Bjarnio Benediktsono partija

Lietuvoje lankysis Islandijos URM atstovė saugumo, gynybos ir kariniams reikalams

Su pirmuoju oficialiu vizitu Lietuvoje lankysis Islandijos užsienio reikalų ministerijos (URM) Saugumo ir gynybos direktorato generalinė direktorė, vykdanti ir kariuomenės vadės funkcijas Bryndis Kjartansdottir.

Vizito metu Islandijos atstovė susitiks su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu ir Lietuvos kariuomenės atstovais.

Vizito tikslas – intensyvinti Islandijos ir Lietuvos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, apsikeisti įžvalgomis apie dabartinę saugumo situaciją, aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimus.

Islandija savo nacionalinį saugumą užtikrina per narystę NATO ir dvišalio bendradarbiavimo su JAV pagrindu. Islandija neturi reguliarios/nuolatinės kariuomenės, bet pabrėžia visaapimantį požiūrį į saugumo reikalus ir yra pagrindinių organizacijų, tokių kaip JT, NATO ir ESBO narė.

Nuo 2021 m. Islandija prisijungė prie Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų. Ji tapo dešimtąja valstybe Europos valstybių partnerių saugumo iniciatyvoje, kuriai taip pat priklauso Jungtinė Karalystė, Lietuva, Danija, Estija, Latvija, Nyderlandai, Norvegija, Švedija ir Suomija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder