Asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė, Arūnas Valinskas ir meras Darius Jasaitis pasirašė memorandumą, numatantį Šlovės tako plėtimą ir ateityje.  Neringos savivaldybės nuotr.

Lietuvos muzikos žvaigždes Neringoje subūrė Šlovės tako atidarymo iškilmės

Neringoje atidarytas į naują vietą perkeltas Lietuvos populiariosios muzikos žvaigždes įamžinantis Šlovės takas, kurį papildė dar penkių atlikėjų delnų įspaudai - Andriaus Kulikausko, Nedos Malūnavičiūtės, Virgio Stakėno, Žilvino Žvagulio ir Monikos Liu.

Naujokais Šlovės take tapo ir atlikėjai, savo delnus bronzinėse plokštėse įamžinę 2019 metais. Tai - Nijolė Tallat-Kelpšaitė, Nijolė Ščiukaitė, Simonas Donskovas ir Kostas Smoriginas bei šviesaus atminimo Viktoras Malinauskas.

Šlovės takas pirmą kartą atidarytas 1998-aisiais, siekiant įamžinti garsų Lietuvoje muzikos festivalį „Benai, plaukiam į Nidą“, kuriuo buvo skelbiama vasaros sezono pradžia Neringoje. Savo rankų įspaudus pirmieji paliko festivalio idėjos autorius ir organizatorius Arūnas Valinskas, atlikėjai Česlovas Gabalis, Veronika Povilionienė, Rosita Čivilytė, Ovidijus Vyšniauskas, šviesaus atminimo Stasys Povilaitis, festivalio simbolis Vytautas Kernagis-Benas, o metais vėliau - Andrius Mamontovas, grupė „Studija“ bei 2004-aisiais - Marijonas Mikutavičius.

Daugiau nei du dešimtmečius Šlovės taką su festivalio atlikėjų rankų įspaudais buvo galima rasti Nidos centrinėje dalyje. Pradėjus įgyvendinti šios teritorijos rekonstrukciją bei sprendžiant kylančias darnaus judumo problemas, takas iškeltas.

Lietuvos muzikos legendų delnų įspaudus nuo šiol galima rasti šimto metrų ilgio take, kuris įrengtas festivalio „Benai, plaukiam į Nidą!“ ištakų vietoje - Nidos uosto kaimynystėje. Būtent šio uosto prieigose ir vykdavo garsieji festivalio koncertai, džiugindavę Lietuvos atlikėjų pasirodymais ir Kuršių marių bei Kuršių nerijos panoramomis.

Šlovės take - jau 20 delnų įspaudų, o jauniausia jame įamžinta atlikėja - Monika Liu.  ytauto PETRIKO nuotr.

Šlovės take - jau 20 delnų įspaudų, o jauniausia jame įamžinta atlikėja - Monika Liu.  ytauto PETRIKO nuotr.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis tako iškilmių atidarymo metu džiaugėsi, kad po ilgų diskusijų atrasta takui pati tinkamiausia vieta: „Delnai yra ten, kur koncertai vyko, be to, takas turi galimybę plėstis. Ačiū visiems prie to prisidėjusiems.“

Šlovės tako rekonstrukcijos planus Neringos savivaldybė įgyvendino bendradarbiaudama su festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“ idėjos autoriumi ir organizatoriumi bei šio tako sumanytoju Arūnu Valinsku ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA, kurios plokštę nuo šiol taip pat bus galima rasti take - tarp šių šalių pasirašytas memorandumas, numatantis Šlovės tako plėtimą ir ateityje, įamžinant vis naujus Lietuvos muzikos scenos vardus.

„Tikiuosi, kad muzika mus visada vienys, o ši vieta bus vieta, kur visada gera sugrįžti ir visus prisiminti“, - tako iškilmių metu kalbėjo asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė.

Šiandien Šlovės take - jau 20 delnų įspaudų, o jauniausia jame įamžinta atlikėja - Monika Liu.

„Labai svarbu įamžinti ne tik tuos žmones, kurie dalyvavo festivalyje, bet ir tuos, kurie dalyvaus bei kurie savo veikla ir dainom garsina Nidą“, - tako atidarymo iškilmių metu pristatydamas Moniką Liu kalbėjo Arūnas Valinskas.

Pati atlikėja Monika Liu iškilmių metu pabrėžė, kad būti tarp tokių Lietuvos populiariosios muzikos legendų yra didžiulė garbė.

„Jaučiuosi šiek tiek per maža būti tarp tokių legendų, bet mano karta dar yra ta, kuri matė Nidos festivalį ir ačiū už tai, už įkvėpimą, už tas dainas, kurios turbūt yra geriausios visoje lietuviškos muzikos istorijoje“, - priminusi ir didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje nuskambėjusią dainos „Sentimentai“ eilutę apie Nidą.

Šlovės tako atidarymo iškilmių metu atgaivinta ilgametė tradicija, kai tako naujokų delnų įspaudai būdavo pripildomi smėlio, kurio „nupustymas“ ir žymėdavo įspaudo atidengimo akimirką.

Iškilmių metu Arūnas Valinskas pastebėjo, kad 1994-aisiais metais pirmą kartą nuskambėjęs festivalis „Benai, plaukiam į Nidą“ talpino savyje kur kas daugiau nei muziką, bei užsiminė apie planus - trisdešimtmečio proga festivalis sugrįš!

***

Sveikatingumo mankštos Juodkrantėje

Neringos socialinių paslaugų centras kviečia juodkrantiškius į sveikatingumo mankštas - pasisemti jėgų, geros nuotaikos ir šiltų jausmų.

Sveikatingumo mankštos vyks visą vasarą antradieniais ir ketvirtadieniais 10.10 val. adresu: L. Rėzos g. 25 (prie Juodkrantės stadiono lauko treniruoklių).

Mankštos finansuojamos Neringos savivaldybės 2023 m. Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projektas „Sportuok lengvai - gyvenk sveikai“. Daugiau informacijos: Neringos socialinių paslaugų centre arba telefonu: +370 614 44 669.

***

Vaikai ir jaunimas domėjosi karjeros galimybėmis Neringoje

Pirmadienio rytą į Neringos savivaldybę sugužėjo Neringos gimnazijos moksleiviai. Šio vizito tikslas - „pasimatuoti“ norimą profesiją, sužinoti, kokios įstaigos šiuo metu veikia Neringoje ir kokių specialistų jose trūksta.

 Neringos savivaldybėje apsilankė Neringos gimnazijos moksleiviai. Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybėje apsilankė Neringos gimnazijos moksleiviai. Neringos savivaldybės nuotr.

Vaikus ir jaunimą pasveikino Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, o Savivaldybės administracijos darbuotojai juos supažindino su Neringos savivaldybės tarybos patvirtintu reikalingų aukštos profesinės kvalifikacijos specialistų prioritetiniu sąrašu - savo karjerą pradėti Neringoje kviečiamas buriavimo treneris, viešųjų ryšių specialistas, aukštos kvalifikacijos muziejaus specialistas-istorikas, šeimos gydytojas, psichologas, socialinis darbuotojas dirbti su šeimomis, aplinkos apsaugos inžinerijos specialistas, viešųjų pirkimų, personalo, turizmo informacijos specialistai, teisininkas ir kt.

Jaunimo įdarbinimo galimybes Klaipėdos regione pristatė Užimtumo tarnybos Klaipėdos jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė Elena Fartuškevičienė.

Prisijungti prie iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes 2023“ ir pristatyti karjeros galimybes mieste Neringos savivaldybę pakvietė Neringos gimnazija.

***

Užuojauta

Nuoširdžiai užjaučiame Nidos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorę Joaną Mažeikienę dėl mylimos Mamos mirties.

Netekties skausmą tesumažina šviesus Jos prisiminimas ir nuoširdi mūsų užuojauta.

Linkime Viešpaties paguodos ir globos, sielos ramybės, tikėjimo ir stiprybės šią sunkią valandą.

Nidos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė

***

Užuojauta

Neringos savivaldybės taryba, meras Darius Jasaitis ir administracija reiškia nuoširdžią užuojautą Nidos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorei Joanai Mažeikienei dėl mamos mirties.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder