Lietuvos paštas išleidžia pašto ženklą „Lietuvių skalikas"

Lietuvos paštas išleidžia pašto ženklą „Lietuvių skalikas"

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia menininko Vlado Polikšos kurtą pašto ženklą „Lietuvių skalikas“.

Kaip pranešė įmonė, pašto ženklo nominalas – 1,5 euro, tiražas – 18 tūkst. vienetų. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Telšių pašte.

Lietuvių skalikais vadinama medžioklinių mūsų šalyje išvestų šunų veislė. Rašytiniuose šaltiniuose teigiama, kad drauge su jais stambūs žvėrys buvo medžiojami jau XVI amžiuje.

Šie šunys laikomi itin draugiškais, ramiais, patikliais, labai ištvermingais ir turinčiais gerą uoslę. 

Kaip skelbiama, tarpukario Lietuvoje lietuvių skalikai buvo labai paplitę, bet po karo ši veislė labai išretėjo, o taip pat buvo mišrinama su įvairiais šunimis.

Praėjusio amžiaus viduryje lietuvių skalikai jau buvo bebaigę nykti, o prie šios veislės atkūrimo prisidėjo telšiškis Zigmantas Goštautas. Pastarasis, dirbęs gamtos apsaugos Telšių komitete, pasitaręs su Vilniaus universiteto gamtos fakulteto dėstytoju Viktoru Bergu, žinomu kinologu, pradėjo selekcininko darbą atkuriant veislę.

Anot bendrovės, jau 1981 metais jo įdirbis davė vaisių – tais metais įvyko pirmoji lietuvių skalikų paroda. Šiam šuniui dedikuota skulptūra šiuo metu puošia ir Telšių Turgaus aikštę, o šalia miesto taip pat yra įsikūręs ir vienas iš šalyje veikiančių lietuvių skalikų veislynų.

Šiandien vienintelė nacionalinė šunų veislė vis dažniau pasitelkiama ne medžioklei, o auginimui namuose – jie tampa mylimu kasdieniu žmogaus palydovu ir draugu. Be to, kasmet visoje Lietuvoje yra organizuojamos ir skalikų parodos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder