Lietuvos paštas išleidžia šventinius pašto ženklus

Šeštadienį, likus kiek mažiau nei mėnesiui iki Šv. Kalėdų, Lietuvos paštas išleidžia menininkės Romos Auškalnytės kurtus pašto ženklus Šv. Kalėdoms bei Naujiesiems metams.

Pašto ženklų nominalai atitinkamai yra 0,49 Eur ir 0,81 Eur, tiražai - 100 tūkst. vnt. ir 20 tūkst. vnt. Kartu su pašto ženklais išleidžiamas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8.

Viename iš šventinių pašto ženklų vaizduojamas senovės lietuvių mitologinė būtybė - elnias devyniaragis, savo raguose nešantis dangaus kūnus. Įvairiuose mitologiniuose šaltiniuose rašoma, kad baltasis elnias išbėga į miškus per saulėgrįžą ir grįžta per Kalėdas. Šioje kelionėje elnias užtrunka devynias paras, todėl elnias vadinamas devyniaragiu. Manoma, kad savo raguose jis neša saulę, todėl elnias devyniaragis simbolizuoja į Žemę grąžintą šviesą, o kartu į kiekvienus namus atneštas pačias gražiausias metų šventes - Šv. Kalėdas.

Antrajame pašto ženkle vaizduojamas švenčių simbolis - dovana. Ji papuošta kaspinu, kuris tarsi pratęsia pirmajame pašto ženkle pavaizduoto elnio devyniaragio nešamų dangaus kūnų iliustraciją.

Šie šventiniai pašto ženklai yra paskutinieji šiais metais išleidžiami pašto ženklai.

Per metus AB Lietuvos paštas išleidžia 20-25 pašto ženklus.

Sidebar placeholder