Lietuvos Seimo pirmininkė ir Prezidentas priėmė šalies merus: į ką atkreipė dėmesį Palangos meras?

Lietuvos Seimo pirmininkė ir Prezidentas priėmė šalies merus. Palangos meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį į naujas merų funkcijas, kurios ne visada atrodo logiškos ir pateisinamos.

Antradienį, gegužės 2 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus lankėsi Vilniuje, Seime, o paskui su žmona Vilma – ir Prezidentūroje: su naujos kadencijos merais susipažino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, o vėliau – Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Į Vilnių suvažiavo tikrai didelis būrys Lietuvos savivaldos vadovų.

Pirmąjį susitikimą su naujai išrinktais Lietuvos savivaldybių merais surengė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, pakvietusi Lietuvos merus į darbo pusryčius su Seimo Valdybos nariais.

Naujuosius savivaldybių merus sveikino Seimo pirmininkė V.Čmilytė –Nielsen, taip pat Lietuvos savivaldybių asociacijos pirmininkas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

Smagu buvo girdėti sveikinimo ir palinkėjimų žodžius, tačiau mums, merams, itin svarbu buvo aptarti tai, kaip dirbsime pagal naująją Vietos savivaldos įstatymo redakciją, pasisakyti apie mums rūpimas problemas,“ – Palangos meras sako savo įraše Facebook.

Anot jo, naujoji Vietos savivaldos įstatymo redakcija nustatė naują savivaldybių veiklos modelį, kuris merams numato visiškai naujas pareigas bei atsakomybes. 

„Merai nebėra savivaldybių tarybų nariai, tačiau jiems tenkančios funkcijos pagal naująjį modelį ne visad atrodo logiškos ir pateisinamos,“ – pastebi Š. Vaitkus.

Pasak jo, naujasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas kalbėjo apie tai, kad  jis jau pasirašė per 500 potvarkių, pradedant teritorijų planavimo dokumentais, baigiant dėl pavadinimų gatvėms suteikimo. 

„Tai yra tiesiog nenormalus kiekis pasirašytinų dokumentų, kuriuos vizuoti gali tik išskirtinai merai.

Kalbėjome apie tai, kad merai tampa ne strategais, kurie rūpinasi savo savivaldybių plėtra, o tiesiog valdininkais, ant kurių stalo sugula didžiulės krūvos pasirašyti reikalingų dokumentų, tarp kurių – ir mažareikšmių.

Vietoj to, kad tam tikras panašias funkcijas galima būtų patikėti savivaldybių administracijos vadovams ar specialistams, tuos darbus dabar dirbs merai. Ar tai nebus tie darbai, kuriuos merai tik ir tespės daryti?“ – retoriškai klausia Palangos meras.

„Kalbėjome apie tai, kad dabartinė Vietos savivaldos įstatymo redakcija, nors ir yra visiškai nauja bei įsigaliojo tik nuo pastarojo balandžio 1 dienos, vis dėlto skubiai reikalinga tobulinti, kad nuimtume nuo merų atsakomybes nuo A iki Z ir paliktume jiems pareigą rūpintis strateginiais savivaldybių vystymo ir gyventojų gerovės klausimais, o nedarytume iš jų tiesiog galvų nuo popierių nepakeliančiais „pasirašytojais“.

Susitikime paprašė žodžio ir Šarūnas Vaitkus, kuris pasisakė apie praėjusią savaitę paskelbtą Konkurencijos tarybos nutarimą, įpareigojantį valstybės ir savivaldybės lėšomis pastatytą Palangos baseiną perduoti valdyti privatininkams. 

„Akcentavau ne tik tokio nutarimo absurdiškumą, bet ir tai, kad jis palies visas savivaldybes, kurios dabar savo gyventojams stato ar ketina pastatyti baseinus, sporto kompleksus, koncertų sales,“ – sakė Š. Vaitkus.

Vakare šalies savivaldybių merų laukė susitikimas su Lietuvos Prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene, jis vyko Prezidento rūmuose. Juose Šarūną Vaitkų lydėjo žmona Vilma.

„Ačiū Lietuvos Respublikos Prezidentui už nuoširdų priėmimą Vilniuje. Prezidentas su žmona Diana perduoda pačius šilčiausius linkėjimus Palangos bendruomenei," – vėlų antradienio vakarą Š. Vaitkus pasidalino žinute Facebook.

palangostiltas.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder