Lietuvos Vyriausybė spręs dėl susitarimo su Baltarusija atšaukimo

Lietuvos Vyriausybė trečiadienį spręs, ar denonsuoti prieš 16 metų pasirašytą susitarimą su Baltarusija dėl bendradarbiavimo per sieną principų.

Šį procesą inicijavusios Vidaus reikalų ministerijos (VRM) teigimu, dabartinėje geopolitinėje situacijoje susitarimo įgyvendinimas nėra įmanomas ir nebus įmanomas artimiausiu metu.

„Tai būtų ir politinės valios išreiškimas, nes dabartinė situacija yra nenormali, kai viena vertus, galioja bendradarbiavimo susitarimas, kita vertus, Baltarusijos vyriausybė užėmusi konfrontuojančią poziciją tiek organizuojant neteisėtų migrantų srautą, tiek tiesiogiai įsivėlus į Rusijos agresiją ir palaikant ją.

Manome, kad buvimas tokios sutarties tampa dviprasmiškas“, – BNS yra sakęs vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

Pagal projektą, nustos galioti 2006 metų birželio 1 dieną Vilniuje pasirašytas Lietuvos ir Baltarusijos vyriausybių susitarimas, kuriame nustatytos bendradarbiavo per sieną sritys.

Pagal šį dokumentą, Lietuva ir Baltarusija yra sutarusios bendradarbiauti dėl infrastruktūros, aplinkosaugos, energijos išteklių panaudojimo efektyvumo, turizmo, rekreacijos, sporto, kultūros paveldo, švietimo, verslo infrastruktūros, transporto priemonių ir keleivių judėjimo per sieną, kt.

Lietuva ir Baltarusija taip pat yra sutarusios keistis informacija bei teikti pagalbą pasienyje kilus gamtinio ir technogeninio pobūdžio nepaprastosioms situacijoms.

Šis susitarimas apima ir bendradarbiavimą euroregionuose.

Jau po 2020-ųjų Baltarusijos prezidento rinkimų, kurių rezultatų Vakarai neprižįsta, Lietuvos Vyriausybė priėmė protokolinį sprendimą dėl mokėjimų Baltarusijos partneriams, dalyvaujantiems bendruose projektuose, sustabdymo. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder