Liudviko Rėzos kultūros centro darbuotojai tobulino savo kompetencijas

Liudviko Rėzos kultūros centro darbuotojai 2019 m. liepos 1 – 2022 m. birželio 30 d. įgyvendino Erasmus+ Nr. 2019-1-LT01-KA104-060284 projektą „Liudviko Rėzos kultūros centro edukacinės ir projektinės veiklos tobulinimas“, kurio tikslas buvo tobulinti darbuotojų andragogines kompetencijas, pritaikyti vyresnio amžiaus lankytojams edukacines veiklas bei praplėsti centro tarptautinę ir projektinę veiklą.

Projekto įgyvendinimo metu kultūros centro kolektyvas aplankė tris skirtingas šalis.

Estijoje, Viljandžio mieste, Estijos tradicinės muzikos centre, projekto dalyviai stebėjo kolegų veiklą. Darbo stebėjimo vizito metu darbuotojai sėmėsi idėjų bei patirties, kaip organizuoti folkloro renginius, kaip įterpti etninės kultūros elementus į esamas paslaugas ir veiklas.

Kipro Respublikoje, Limasolyje, vyko mokymai DOREA švietimo įstaigoje, kurių metu buvo mokomasi rengti projektus, norint gauti finansavimą iš pagrindinių ES programų.

Italijoje, Peskaros mieste, asociacijos „Submeet – Incontrarsi per Crescere“ darbo stebėjimo vizito metu buvo aplankyti įvairūs Peskaros miesto muziejai bei institucijos: Basilio Cascella pilietinis muziejus, Abrucų genties žmonių muziejus, Paparella Treccia Devlet muziejus, Gabriele D'Annunzio gimtinės muziejus, Devynioliktojo amžiaus DiPersio-Pallotta fondo muziejus, Imago šiuolaikinio ir modernaus meno muziejus ir kt. Apsilankymų metu buvo stebimi praktiniai užsiėmimai ir edukacijos, turimų erdvių panaudojimas, ekspozicijų galimybės, siūlomos muziejų ir institucijų paslaugos.

Dėl COVID-19 pandemijos ribojimų beveik ketverius metus vykdytas projekto įgyvendinimas padėjo ne tik pakelti darbuotojų kvalifikaciją, gilinti žinias įvairiose srityse bei praplėsti organizacijos tarptautinių ryšių tinklą, bet ir parengti 2 edukacines programas, skirtas vyresnio amžiaus lankytojams, kurios šiandien itin populiarios Liudviko Rėzos kultūros centre. Kviečiame apsilankyti edukacijose ir jus.

Liudviko Rėzos kultūros centro inf.

***

Vyks susitikimas dėl naujo pavadinimo suteikimo Purvynės gatvės atšakai

PAVADINIMĄ. Naują pavadinimą siūloma suteikti buvusiai Nidos šiaurinei komunalinei ūkinei teritorijai.

PAVADINIMĄ. Naują pavadinimą siūloma suteikti buvusiai Nidos šiaurinei komunalinei ūkinei teritorijai.

Neringos savivaldybė primena, kad šiandien vyks susitikimas su gyventojais, kurie gyvena Purvynės gatvės atšakoje, einančioje buvusioje komunalinėje ūkinėje teritorijoje, bei asmenimis, kurie turi čia nekilnojamojo turto. Susitikimo metu bus kviečiama pritarti minėtos Purvynės gatvės atšakos pavadinimo keitimui, suteikiant vieną iš 3 siūlomų gatvės pavadinimo variantų – Vėtrungių, Giedružės ar Bulvikio.

Susitikimas numatomas šiandien, rugpjūčio 18 d., 18 val. Neringos savivaldybės posėdžių salėje (I aukšte). Tiesioginė posėdžio transliacija bus pasiekiama vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“ (nuorodą ir prisijungimo duomenis rasite svetainėje neringa.lt).

***

Švyturių savaitgalio renginių programa

Rugpjūčio 19-21 dienomis Vieta: Nidos švyturys ant Urbo kalno

Rugpjūčio 19 d. (penktadienis)

14.00, 16.00, 18.00 val. edukacijos vaikams ir suaugusiems.

20.00 val. „Vinetu Lituano Tour de Baltic“ komandos, atvykstančios dviračiais Baltijos švyturių keliu nuo Talino iki Nidos, sutikimas.

20.30 val. Nidos švyturio įžiebimas.

Nidos švyturio lankymas iki 22.00 val.

Rugpjūčio 20 d. (šeštadienis)

14.00, 16.00, 18.00 val. edukacijos vaikams ir suaugusiems.

17.00 val. ekskursija „Nidos švyturio kelias“. Veda doc. dr. Nijolė Strakauskaitė (Klaipėdos universitetas).

19.00 val. radijo mėgėjų edukacijos. Organizatorius Tomas Jačionis (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

20.30 val. Nidos švyturio įžiebimas.

21.00 val. Muzikos ir šviesos programa. Atlikėjas: Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus (violončelė) ir Co.

Nidos švyturio lankymas iki 22.00 val.

Rugpjūčio 21 d. (sekmadienis)

14.00, 16.00 val. edukacijos vaikams ir suaugusiems.

20.30 val. Nidos švyturio įžiebimas.

Nidos švyturio lankymas iki 22.00 val.

***

Prasideda festivalis „Baltijos banga“

Rugpjūčio 19 d. Nidos bendruomenės namuose prasideda kasmetinis kino festivalis „Baltijos banga“. Jau 14-ą kartą Lietuvos kinematografininkų sąjungos kartu su Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“ rengiamas festivalis pristatys geriausių lietuviškų ir kaimynų filmų panoramą, kvies į susitikimus su režisieriais.

Dalis festivalio filmų nemokami, o visą programą rasite https://www.baltijosbanga.lt/

***

Užuiojauta

Skaudžią netekties ir liūdesio valandą nuoširdžiai užjaučiame Neringos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėją Astą BAŠKEVIČIENĘ dėl mylimo vyro mirties.

Linkime sielos ramybės, paguodos, tikėjimo ir stiprybės.

Nidos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė

Raktažodžiai
Sidebar placeholder