Ankstesni kandidatai į LRT vadovus užleidžia vietą favoritams

LRT taryba rinks generalinį direktorių

Nacionalinio transliuotojo LRT taryba antradienį rinks įstaigos generalinį direktorių.

Iš viso į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vadovus kandidatuoja šeši asmenys.

Konkurse dalyvauja perrinkimo siekianti LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, komunikacijos agentūros „Adverum“ vykdomasis direktorius Aistis Zabarauskas, Vilniaus universiteto dėstytojas Mantas Martišius. Apie tai viešai patvirtino patys kandidatai.

Šių pareigų taip pat siekia buvęs LRT direktorius, dabartinis „Lietuvos ryto“ televizijos vadovas Audrius Siaurusevičius, buvusi TV3 vadovė Vilma Marciulevičiūtė ir „Forum Cinemas“ kino teatrus valdančios įmonės Lietuvoje vadovas Gintaras Plytnikas. Apie šiuos kandidatus BNS patvirtino anoniminiai šaltiniai, patys kandidatai atsisako komentuoti, ar dalyvauja konkurse.

LRT vadovas bus išrinktas, jeigu jo kandidatūrą slaptame balsavime palaikys bent septyni iš 12 nacionalinio transliuotojo tarybos narių.

Jeigu per pirmąjį balsavimą nė vienas kandidatas nesurinks tiek balsų, tuomet rengiamas antrasis balsavimas, kur rungtųsi didžiausio tarybos narių palaikymo sulaukę pretendentai.

Rinkimai prasidės ankstyvą antradienio popietę, kai kiekvienas kandidatas bus kviečiamas prisistatyti LRT tarybai ir atsakyti į jos narių klausimus.

Vėliau vyks tarybos diskusija ir pats balsavimas.

LRT generalinio direktoriaus kadencija trunka penkerius metus. M. Garbačiauskaitė-Budrienė darbą pareigose pradėjo 2018-ųjų balandžio 4-ąją.

LRT taryba yra sudaryta iš žinomų visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų. Po keturis tarybos narius skirtingu metu skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder