Mažas lietuviškas Kapitolijaus šturmas

(2)

Kas ir kodėl vakar įvyko prie Seimo? Alfa.lt pašnekovų nuomone, kai kurie riaušininkus smerkiantys valdantieji pamiršta, kad patys skelbė paramą nepalyginamai brutalesniems judėjimams, o atsakomybę turi prisiimti valdžia, neatsižvelgianti į piliečių reikalavimus.

Riaušės JAV – gerai, o Lietuvoje – blogai? 

Pasak mitinge dalyvavusio Lietuvių respublikonų ir respublikonų sąjungos tarybos nario Tomo Baranausko, ši partija neišreiškė jokios oficialios pozicijos mitingo klausimu ir leido nariams savo nuožiūra dalyvauti arba ne.

„Tai buvo visuomeninė akcija, kurią surengė ne organizacijos, o individualūs asmenys ir vargu ar buvo prie ko prisijungti, ar neprisijungti“, – sakė T. Baranauskas.

„Vakar įvyko tai, kas ir turėjo įvykti, nes atviram terorui prilygstantys Vyriausybės nutarimai negalėjo neiššaukti visuomenės reakcijos.

Arba mes esame pilietinė visuomenė, arba su mumis galima daryti, ką nori.

Nepasiskiepijusių yra pusė Lietuvos ir ji nesutiko paklusti nuo nacių įstatymų nurašytiems sprendimams. Beje, mitingo metu paskelbta, kad įžūliausių projekto punktų Vyriausybė lyg atsisakė.

Tai kiek sustabdo mūsų priartėjimą prie nacių laikų“, – sakė T. Baranauskas. Anot politiko, mitingo organizatorių ir kalbėtojų klausimas šiuo atveju nėra esminis.

Kai kurie kalbėtojai į sceną kilo spontaniškai ir jų pasisakymai iš anksto nebuvo planuojami. „Žmonių visuomenėje yra visokių. Taip pat ir prieštaringai vertinamų.

Šį kartą matėme stichišką labai įvairių visuomenės grupių susirinkimą ir ne visos jos tarpusavyje sutaria“, – sakė Alfa.lt pašnekovas.

T. Baranausko nuomone, riaušių mastas yra pernelyg išpučiamas, nes vakare buvo likę palyginti nedaug mitingo dalyvių. „Tuo metu manęs ten jau nebuvo, bet kiek suprantu, viskas prasidėjo nuo to, kad policija ėmė stumti likusius protestuotojus, nes renginys formaliai jau baigėsi.

Pareigūnai sulaukė pasipriešinimo, kuris nebuvo labai jau grubus“, – svarstė politikas.

Jis priminė, kad praėjusiais metais Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė surengė akciją, kurioje solidarizavosi su nepalyginamai brutalesniais įvykiais JAV, o akcijos dalyviai nešėsi plakatus su užrašais „Fuck the police“.

„To, kas vyko JAV, neįmanoma net palyginti su tuo, kas vyko prie Seimo, net jei ten kažkurie įsiaudrinę dalyviai paleido kelis akmenis“, – teigė Alfa.lt pašnekovas.

Įpykusi visuomenė

Kaip Alfa.lt komentavo politologas Andrius Švarplys, vakar Lietuvoje atsikartojo JAV Kapitolijaus šturmo variantas, tik mažesniu mastu.

„Yra visi tie patys komponentai: elitistų/globalistų (politikų) klasės piktnaudžiavimas valdžia ir didžiųjų medijų vieningas valdžios palaikymas“, – rašė A. Švarplys.

Anot jo, vien iš šių dviejų komponentų užsiveda antidemokratinis melo malūnas.

„Antidemokratinis – nes valdžia ir medijos neatstovauja ankstesnių nacijos kartų sukurtos politinių vertybių ir konstitucinių principų sistemos.

Melo – tam, kad tai užslėpti ir paremti valdžios globalistinį kursą, o medijos pradeda propagandinį karą su nacijos vertybine paradigma. Lietuvoje akivaizdžiausiai tai pasimatė trijose temose: LGBT, migracija, kovidas ir kt.“, – teigė politologas.

Jis pažymėjo, kad šiuo metu vyksta besaikis žmonių niekinimas ir psichologinis teroras reiškiant panieką, kas iš esmės virsta politinė represija.

„Žmonių dauguma mato, kad jie su savo teisėtomis vertybėmis  yra „laidojami“. Savo namuose staiga tampa nusikaltėliais“, – paaiškino A. Švarplys.

Pasak politologo, valstybės institucijos, pagal hierarchinį principą, priverstos klausyti globalistų valdžios ir pradeda vykdyti esamą paradigmą represuojančią politiką.

Tarp tokių institucijų jis paminėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybą,

Užsienio reikalų ministeriją, Vyriausiąją rinkimų komisiją, Nacionalinį transliuotoją, Valstybinę lietuvių kalbos komisiją, Konstitucinį Teismą Policijos departamentą.

„Kitaip tariant, politika, žiniasklaida, valstybės institucijos, peršama ekspertų/influencerių viešoji nuomonė, partijų išdavystė – koks dar langas paliktas praktiškai daugumai visuomenės?

Jokio. Ir šitas kokteilis priveda prie Kapitolijaus šturmo. Dabar trūksta paskutinio amerikietiško komponento: spygliuotos vielos ir kariuomenės aplink Seimą.

Kad net vizualiai būtų aišku koks čia „stiprus“ demokratinis valdžios ir piliečių ryšys“, – teigė A. Švarplys.

Alfa.lt pašnekovas retoriškai klausė: „kokio radikalumo ir politinio aklumo turi būti valdžia, kuri siūlo daugiau kaip trečdalį visuomenės neleisti į viešąjį transportą ir poliklinikas?

Arba pasiūlo bendrus moterų ir vyrų tualetus?

Arba pradeda aiškinti, kad mes negalime ginti savos valstybės sienos ir turime priimti irakiečius su afrikiečiais?“.

Politologo nuomone, vakar Vilniuje vyko ne skustagalvių perėjūnų „šturmas“ kaip 2009 m., o visuomeninis pasipriešinimas, nes visuomenė yra įpykus, o minėtas  „kokteilis“ net ir įstatymui paklusnią visuomenę stumia į Kapitolijaus šturmą.

 

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder