Mažėja rinkliavos už įvažiavimą į Neringą, dvi dienas įvažiavimas – nemokamas

Neringos savivaldybė primena, kad lapkričio 1 ir 2 d., Visų šventųjų ir Vėlinių dienomis, asmenys, į Neringą vykstantys lengvaisiais automobiliais, yra atleidžiami nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą.

Nuo lapkričio 1-osios kelioms transporto priemonių grupėms pradedami taikyti mažesni vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą dydžiai, galiosiantys iki kitų metų balandžio 30-osios.

Dar labiau mažėja lengviesiems automobiliams taikomas vietinės rinkliavos dydis – nuo 10 iki 5 eurų už įvažiavimą. Minėtu periodu mažesnis vietinės rinkliavos dydis, siekiantis 15 eurų (vietoje 20) už įvažiavimą, bus taikomas automobiliams-gyvenamiesiems namams, automobiliams, tempiantiems gyvenamąjį namą, autobusui iki 30 vietų bei krovininiam automobiliui (bendroji masė iki 5,5 t). Daugiau nei perpus mažėja vietinės rinkliavos dydis, taikomas autobusui per 30 vietų – nuo 70 iki 30 eurų.

Vienkartine rinkliava už įvažiavimą į Neringą siekiama reguliuoti mechaninių transporto priemonių srautus, pakviečiant rinktis susisiekimo alternatyvas. Laikotarpiu, kai Neringa sulaukia didžiausių transporto priemonių srautų, taikomi didesni rinkliavos dydžiai, o kitais metų laikais – mažesni.

***

Ilgės Neringos gyvenviečių gatvių apšvietimo laikas

 ATSIŽVELGĖ. Neringos savivaldybė apibendrino gyventojų nuomones ir nusprendė kiek pailginti kurorto gyvenviečių gatvių apšvietimo laiką. Neringos savivaldybės nuotr.

 ATSIŽVELGĖ. Neringos savivaldybė apibendrino gyventojų nuomones ir nusprendė kiek pailginti kurorto gyvenviečių gatvių apšvietimo laiką. Neringos savivaldybės nuotr.

Įsiklausydama į gyventojų siūlymus, Neringos savivaldybė ilgins kurorto gyvenviečių apšvietimo laiką.

Siekiant sunaudoti kuo mažiau elektros energijos, rugsėjo pabaigoje dalyje Neringos gatvių bei teritorijų apšvietimas pritemdytas, paliekant įjungtą kas antrą šviestuvą, o rečiau susisiekimui naudojamose vietose – išvis išjungtas. Taip pat buvo nuspręsta dalį nakties, nuo 23.30 val. iki 5.30 val., apšvietimą Neringos gyvenvietėse išjungti.

Praėjus mėnesiui nuo minėtų sprendimų įgyvendinimo, Neringos savivaldybė apibendrino gyventojų nuomones ir nusprendė kiek pailginti kurorto gyvenviečių gatvių apšvietimo laiką. Nuspręsta, kad gatvių apšvietimas bus išjungiamas nuo 1 val. nakties iki 5.30 val. ryto. Nidoje, Preiloje ir Pervalkoje jau atlikti darbai, dėl kurių gatvių šviesos šviečia ilgiau nuo spalio 25-osios. Artimiausiomis dienomis šie darbai bus atlikti ir Juodkrantėje.

Iš visai aptemdytų gatvių / praėjimų sąrašo išbraukiamos dvi teritorijos, dėl kurių gyventojai su argumentuotomis pastabomis kreipėsi dažniausiai. Dalinis apšvietimas bus įjungtas Nidos krantinės atkarpoje nuo restorano „Ešerinė“ iki Neringos sporto mokyklos bei take, einančiame tarp šios ugdymo įstaigos ir lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pastatų.

***

Neringos gimnazijai skubiai reikalingas kompiuterių tinklo administratorius

Darbo pobūdis - pagal pareigybės aprašą: koordinuoja kompiuterinės technikos ir programinės įrangos įdiegimą bei naudojimą gimnazijoje; profilaktiškai ir techniškai prižiūri kopijavimo aparatus, multimedijos projektorius, televizorius, įgarsinimo įrangą, interaktyvią lentą, kitą gimnazijos org. techniką ir kt.

Reikalavimai: išmanyti įstatymus, norminius teisės aktus kompiuterizacijos klausimais; elektroninio pašto ir elektroninio parašo įstatymus; kompiuterinį programavimą; duomenų bazės panaudojimo tvarką ir galimybes; kompiuterinę techniką ir programinę įrangą; darbo su kompiuteriais metodiką ir praktiką; kompiuterines sistemas; kompiuterinio tinklo plėtojimo galimybes; operacinės sistemos pagrindus; elektroninio dienyno tvarką; saugos ir sveikatos, elektrosaugos ir priešgaisrinės saugos reikalavimus.

Privalumai: darbo patirtis.

Siūlome: darbas nuolatinis; 1 etatas; užtikrinamos visos priemonės, reikalingos darbui; kompensuojamos kelionės į darbą ir atgal išlaidos; darbo užmokestis 1267,0 Eur (neatskaičius mokesčių). Kreiptis tel. 8 687 29050; (8 469) 52505. CV siųsti el. paštu [email protected] iki 2022 m. lapkričio 8 d. Priėmimas į darbą vykdomas atrankos būdu (pokalbis).

***

Thomo Manno memorialiniame muziejuje - koncertas

Spalio 27 d., šiandien, 18.00 val.Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje vyks koncertas, skirtas Lietuvos ir Japonijos dvišalių santykių 100-mečiui paminėti.

Pirmą kartą viešinti Lietuvoje viena ryškiausių savo kartos japonų pianisčių Junna Iwasaki scenoje susitinka su ilgamete scenos partnere, puikiai Lietuvos publikai pažįstama smuikininke Dalia Dėdinskaite.

Atlikėjų muzikinė pažintis prasidėjo klasikinės muzikos sostinėje Vienoje, kai dar studijų laikais duetas savo precizika ir ekspresija žavėjo išrankiausius klausytojus.

Koncerto programoje skambės bene gražiausi smuiko ir fortepijono repertuaro opusai – įžymiosios L. van Beethoveno “Kreutzer” ir E. Griego sonatos, o programą papildys Toru Takemitsu bei M. K. Čiurlionio kūriniai, tarsi nutiesdami kultūrinį tiltą tarp Lietuvos ir Japonijos.

Klausytojai galės mėgautis ne tik aukščiausio profesionalumo bei atlikimo kokybe, bet ir naujojo „Steinway“ koncertinio fortepijono skambesiu.

***

Preiloje – Neringos miško architektūros ekskursija

Spalio 29 d., šeštadienį, 12 val. Nidos meno kolonija kviečia į Neringos miško architektūros ekskursiją tema „Miškas kaip erdvė“.

Susitikimo vieta: Preilos autobusų stotelė. Architektas ir edukatorius Antonas Šramkovas į mišką žvelgs kaip į erdvę. „Kaip visos (bet kokios) erdvės, miškas turi savo dėsnius, tarp jų – ir erdvinės kompozicijos dėsnius. Jie veikia žmones nuolatos, net tada, kai to nesuvokiame“, ‒ sako Antonas Šramkovas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder