VERT skelbs pirmąjį jūrinio vėjo parko vystytojo konkursą

Ministerija: pirmieji Baltijos jūros dugno tyrimo rezultatai palankūs jūros vėjo elektrinių parko plėtrai

Ištyrus Baltijos jūros dugno teritorijos, kurioje galėtų būti plėtojamas jūrinio vėjo elektrinių parkas, padaryta išvada, kad dugno sandara projektui tinkama, penktadienį pranešė Energetikos ministerija.

Atliktų tyrimų pagrindu juos atlikusios įmonės pateikė rekomendacijas dėl giliųjų ir sekliųjų gręžinių ir statinio zondavimo vietų.

Ministerijos pranešime skelbiama, kad geofiziniai ir geotechniniai tyrimo darbai atlikti išžvalgius apie 137 m2 jūros dugno ploto, jie vykdyti dviem moksliniais tiriamaisiais laivais, pagal jungtinę sutartį veikiančios paslaugų tiekėjų grupės UAB „Geobaltic“ ir UAB „Garant Diving“.

Dugno tyrimus sudarė paviršiniai hidrografiniai ir seklieji geofiziniai jūros dugno tyrimai, kurie bus tęsiami toliau.

Pasak ministerijos, 2023 m. rugsėjį bus skelbiamas pirmasis jėgainių parko plėtotojų konkursas, o pirmosios bendros 700 MW galios elektrinės turėtų pradėti veikti 2028 m.

Planuojama, kad 30–40 kilometrų nuo kranto nutolęs vėjo elektrinių parkas galės sukurti apie 1300 darbo vietų, o per metus galėtų pagaminti apie 2,5 –3 TWh elektros energijos, kas sudarytų beveik ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder