Ministerijos blokuoja žmonių nuomonę (1)

Nors Lietuvos Konstitucija ir garantuoja žodžio bei minties laisvę, kai kurios šalies ministerijos ir jų vadovai nusprendė šių nuostatų nepaisyti. Šių, mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomų, įstaigų paskyras socialiniame tinkle „Facebook" prižiūrintys klapčiukai kitokią nuomonę turinčius bei ją išsakančius internautus tiesiog blokuoja, o jų komentarus - trina.

Propagandos ministerija?

Prieš kelias dienas viena iš socialinio tinklo „Facebook" vartotojų - Migla Zavadskienė - pastebėjo, jog iš jos buvo atimta galimybė komentuoti ŠMSM darbą. Moters teigimu, ministerijos paskyros prižiūrėtojams užkliuvo jos replika apie skiepus reklamuojančią moksleivę:

Archyvų nuotr.

",Buvo laikai, kai komjaunuoliai taip pat turėjo daugiau galimybių. Pagyriau šią ministeriją už puikų propagandinį darbą ir pasiūliau pasivadinti Jaunimo Propagandos Ministerija, nes švietimo, mokslo ir juo labiau sporto aktualijų pastaruoju metu jų tinklalapyje sunku surasti."

Vien skiepai skiepai skiepai... Medicininių priemonių propagavimas net keliomis kalbomis (rusų, lenkų) - kaip Sovietų Sąjungoje, keliant jaunimo internacionalinę dvasią!

M.Zavadskienė pabrėžė, jog neturi nieko prieš nuotraukoje matomą merginą, tačiau nesuprato agresyvios ministerijos reakcijos - komentarų blokavimo.

„Girdimas tik vienas balsas, o kur jaunimo, turinčio kitokią nuomonę, įrašai? Ar ministerija, kuri rūpinasi švietimu ir mokslu, atvira platesnėms diskusijoms, ar ištikima vienai tiesai ir vienintelis jos gebėjimas - blokuoti kitokią nuomonę? Ar ši ministerija, besirūpinanti jaunimu, neskatina diskriminacijos tarp jaunimo, nedaro spaudimo ir taip nelengvu laikotarpiu?

Man kyla daug klausimų. Bet tie, kuriems kyla klausimų, nebuvo toleruojami jokio režimo.

Taip, režimo, nes laisvoje visuomenėje niekas neslepia ir nebijo kitokios nuomonės. Nesu nei už, nei prieš skiepus.

Bet tai, kas vyksta, tikrai ne medicininis klausimas. Juolab jis neturėtų būti sprendžiamas tokioje ministerijoje", - savo nuomonę pateikė internautė.

Beje, švietimu turinčiai besirūpinti ministerijai užkliuvo ir daugiau socialinio tinklo vartotojų. Žurnalistė Jolanta Miškinytė taip pat pastebėjo, kad ministerija jos komentarą ištrynė, o ją pačią - blokavo.

„Komentaras buvo mandagus ir neprasilenkiantis su tiesa. Faktas, kad nemažai pačių gydytojų sako, jog vaikų ir jaunimo nėra reikalo badyti nuo „koronos". Juolab kad skiepai eksperimentiniai, jų ilgalaikis poveikis nežinomas.

Tai aktualu jaunimui, kuriam gyvenimas dar prieš akis, kuris susilauks vaikų. Užuot argumentuotai atsakę - užblokavo. Bet kai tokia proto ir vertybinių vargetų valdžia, jau netenka niekuo stebėtis. Mes jiems mokame algas, o jie mus blokuoja", - piktinosi Jolanta.

Tai, kad yra blokuotas ir negali komentuoti ministerijos įrašų „Vakaro žinioms" sakė ir visuomenininkas, atsargos karininkas, leitenantas Arūnas Rimkus.

Pasak vyro, jis nerašė keiksmažodžių, niekam negrasino, tačiau išsakė kitokią, negu ministerijos peršama, nuomonę.

Nedraugiška SAM ir jos vadovas

Archyvų nuotr.

A.Rimkus socialiniame tinkle yra blokuojamas ne pirmą kartą. Prieš tai vyras buvo patekęs Sveikatos apsaugos ministerijos nemalonėn. Dėl skeptiškų atsiliepimų apie koronaviruso keliamą pavojų, skiepų naudą ir ministerijos pasirinktą politiką, vyrui buvo išjungta galimybė komentuoti SAM įrašus.

Po porą mėnesių trukusio susirašinėjimo su įvairiomis valstybinėmis institucijomis

A.Rimkus ministerijos paskyroje buvo atblokuotas, tačiau tuo pat metu jį užblokavo viešo asmens - SAM vadovo Arūno Dulkio - paskyros prižiūrėtojai.

Pasak A.Rimkaus, tokie valdiškų institucijų veiksmai ne tik nedaro joms garbės, bet ir verčia susimąstyti apie tai, jog ministerijos, pamindamos Konstituciją, akivaizdžiai riboja žmonių žodžio ir minties laisvę.

Prasiplėtė funkcijų sąrašas?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija „Vakaro žinioms" dievagojosi, kad „Facebook" puslapyje komentarų nenaikina bei pasisako už bet kokią kitą nuomonę, jeigu ji pateikiama kultūrinai ir mandagiai.

„Komentarus šaliname tik tokiais atvejais, jei juose yra įžeidinėjami kiti žmonės, nesilaikoma diskusijų kultūros, pateikiama melaginga informacija.

Paskutinė priežastis šiuo metu yra dažniausiai pasitaikanti.

Sulaukiame daug komentarų iš informacinių šaltinių, kuriuose skleidžiamos tikrovės neatitinkančios žinutės apie skiepų sukeliamas mirtis ir panašiai", - buvo rašoma gautame atsakyme.

Čia būtų galima prisiminti, jog kai kurios užsienio valstybės pripažįsta, kad skiepai ir mirtys po jų yra galimai susiję, tačiau Lietuvos institucijos šios informacijos linkusios negirdėti.

Dar buvo nurodyta, jog „komentarų skiltis nėra ta vieta, kurioje prisidengus anonimiškumu būtų galima lieti pagiežą, įžeidinėti, skelbti neapykantos kupinas žinutes", todėl ministerija pasilieka sau teisę blokuoti ir netikrus naudotojų profilius.

Tiesa, pagal kokius kriterijus nustatomas profilio tikrumas, ministerija nepatikslino.

Formaliai, prisidengiant visuomenės sveikatos bei gerovės svarba, buvo atsakyta ir į klausimą, kaip ministerijos veikla suderinama su skiepų reklama.Ekonomisto A.Dulkio vadovaujama SAM į nemalonius žurnalistų klausimus dėl „Facebook" veiklos apskritai atsakyti nepanoro.

Archyvų nuotr.

Proto ir vertybinių vargetų valdžia, jau netenka niekuo stebėtis. Mes jiems mokame algas, o jie mus blokuoja
Jonas, 2021-04-16 12:41
Sidebar placeholder