Ministras Simonas Kairys „Auksinę krivūlę“ už kultūros puoselėjimą įteikė Tauragei
S. Kairio teigimu, savivaldai kultūra visų pirma yra įrankis formuoti ir jungti bendruomenę. Tai – užtikrintas būdas tapti įdomiu ir sau, ir kitiems. Kultūra yra ir atsakymas verslui, kuris, svarstydamas galimybę įžengti į regioną, klausia: o ką pas jus veikti? Kultūra yra svarbi pritraukiant ir jaunas šeimas, ir turistus, ir galvojant apie senjorų ar paauglių užimtumą.
„Kelių, kuriais kultūra mus gali vesti pirmyn, yra labai daug – tereikia pasirinkti svarbiausius. Džiaugiuosi šiandien galėdamas „Auksinės krivūlės prizą“ įteikti Tauragės rajono savivaldybei, kuri taip pat pasirinko savo kultūrinius kelius.
Tauragės proveržis kultūros srityje jaučiamas ir už savivaldybės ribų.
Šiemet Tauragė yra ne tik Lietuvos kultūros sostinė, bet kartu – ir Kultūros muitinė. Linkiu likti ja ir toliau, linkiu toliau matyti kultūrą kaip telkiančią, vienijančią jėgą“, – teigė kultūros ministras. Jis padėkojo visiems, kurie savo darbu ir energija Tauragei pelnė šį garbingą titulą nominacijoje „Savivaldybė – kultūros puoselėtoja“.
Nuo šių metų pradžios iki vasaros pabaigos projekto „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programoje surengta apie šimtas įvairių performansų, koncertų, spektaklių, edukacijų, parodų, mugių, plenerų, pažintinių ekskursijų, žygių, kuriuose bendras lankytojų ir dalyvių skaičius siekė per 62 600.
Taip pat nemažo atgarsio sulaukė tokie renginiai kaip Dainų ir šokių ansamblių vakaras, fotografijos pleneras „Camera Obscura Tauragė 2023“, renginių ciklas „Kultūros pavasaris“, Lietuvos karinių orkestrų šventė „Muzika – viena kalba“, Tautų mugė „Draugystės tiltai“, Pasaulio tauragiškių forumas „Globalūs kartu“, tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, istorinė inscenizacija „Skalvių pilies užėmimas“. Jaunesnę kartą sudomino grafičių projektas „Tauragė Street Art 2023“, kuriuo buvo siekta sudaryti sąlygas jauniesiems kūrėjams ar kūrėjų komandoms realizuoti savo idėjas, formuoti palankų Tauragės rajono savivaldybės gyventojų požiūrį į vizualųjį gatvės meną ir patrauklesnį miesto įvaizdį. Skatinant bendrystę, projekto „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ metu savo duris renginiams ir veikloms atvėrė ne tik vietos kultūros įstaigos, bet ir daugelis kitų.
Pagrindinės Tauragės rajono savivaldybės kultūros įstaigos – Tauragės krašto muziejus „Santaka“, Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, Tauragės kultūros centras.
Rašyti komentarą