Kretingos vienuolyno tvenkinyje rastas skenduolis
Mirtimis paženklintos dienos – Lietuvoje nuskendo 6 žmonės

Lietuvą kamuoja didesnis kaip 30 laispsnių karštis, o štai karščiausia Alytuje, kur sumuštas pusės amžiaus šios dienos karščio rekordas – 33 laipsniai. Sinoptikai jau pranašauja stichinę kaitrą ir perspėja, kad rytoj gali būti dar karščiau.

Šiauliuose esančiame Rėkyvos ežere gelbėtojai ieško nuskendusio vyro. Penktadienio vakarą šešiasdešimties metų dar neturintis vyras iššoko iš jachtos į vandenį. Nelaimė įvyko apie 100 metrų nuo prieplaukos.

„Išplaukė su firmos baliumi. Patys nematė, pasakojo, laivas neplaukė, kažkas sugedo, nusprendė dviese iššokti iš laivo, parplaukti.“ 

Gelbėtojai turi informacijos, kad skenduolis galėjo būti neblaivus.

„Išgėręs, invalidas, taip pasakysiu. Turėjo invalidumą žmogus, 59 metų. Sąnarys keistas buvo, ligų buvo. Vienas jaunas kvailas, kitas suaugęs kvailai pasielgė, pasekmės – 3 dieną ieškome“ 

„Didžiulis plotas, neskaidrus vanduo, neaiški vieta. Skirtingi liudininkai rodo nevienodas vietas, šukuojam paeiliui“, – paaiškino gelbėtojas Ramigijus Balčiūnas.

Nuo penktadienio šalyje vandens telkiniuose nuskendo mažiausiai 6 žmonės. Penktadienį nuskendo žmogus Klaipėdos rajone, Sendvario seniūnijoje, Gvildžių kaime. Šilalėje šeštadienį miesto tvenkinyje nuskendo dvidešimtmetis vyras.

„Stipriai nebaivus, su alkotesteriu nevaikštom, nesiorientuoja, bet eina maudytis. Pasiskirstę stebime, žiūrime, kad neblaivūs neitų, vaikai, kad neitų, prevencinio darbo turime“, – kalbėjo gelbėtojas.

Lietuvą užklupus kaitrai, hidrometeorologai fiksuoja naujus karščio rekordus. Tačiau čia susirinkę žmonės dėl to  nesiskundžia.

„Labai patinka, dabar pats tas, aš dvi dienas atgimiau, jaučiuosi savimi, man ne per karšta, tik per daug žmonių.“

„Geriau plius 30 nei minus 30. Patinka karštis, gal vaikams karštoka.“ 

„Normaliai, šilta, gera, ar bus daugiau taip? Norim.“ 

Štai penktadienį beveik visoje šalyje buvo daugiau kaip trisdešimt laipsnių karščio, o šiandien – dar karščiau. Alytuje užfiksuotas šios, birželio 20-osios Lietuvos karščio naujas rekordas.

„Aplink Kuršių Neriją buvo apie 29 vietomis, o šiaip 30–33 laipsniai beveik visose stotyse karščio rekordai. Absoliutus šios dienos birželio rekordas Alytuje – 33 laispniai, visoje šalyje 30–33.

Absoliutus birželio 20 d. rekordas buvo pasiektas ir pagerintas pagerino ir užfiksavo Alytus 33,1 laipsnis

Artimiausiomis dienomis ir toliau bus labai karšta. Dienomis gali oras sušilti iki 34 laipsnių karščio. Gali vietomis palyti. Na, o šiek tiek vėsesnius orus, iki trisdešimties laipsnių, sinoptikai prognozuoja po Joninių“, – hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė kalbėjo Edita Gečaitė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder