Mokytojų dieną pagerbti Neringos mokytojai

Tarptautinės mokytojų dienos proga Neringos gimnazijoje įvyko iškilmingas renginys, kurio metu buvo įteiktos dvi skatinamosios premijos bei pasveikinti pedagoginio darbo jubiliejus švenčiantys mokytojai.
 

Skatinamoji premija, kuria siekiama įvertinti mokytojų profesinės veiklos rezultatus ir skatinti juos inovacijoms, šiais metais skirta jau trečiąjį kartą. Ši 1 000 Eur premija skiriama mokytojams, dirbantiems pagal formaliojo ir neformaliojo (išskyrus neformaliojo suaugusiųjų) švietimo programas, ir pagalbos mokiniui specialistams už reikšmingus nuopelnus profesinėje veikloje, mokinių pasiekimus ir pažangą, darbus švietimo srityje.

Atsižvelgiant į Neringos savivaldybės mokytojų iniciatyvų skatinimo atrankos komisijos siūlymus, skatinamosios premijos šiais metais skirtos dviem mokytojams: Neringos gimnazijos muzikos mokytojai ekspertei Audronei Buržinskienei ir Neringos meno mokyklos muzikos mokytojui metodininkui Vytautui Zeleniui.

Anot Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio, šių mokytojų profesinės veiklos rezultatai džiugina ir įkvepia ne tik vaikus, bet ir miesto bendruomenę.

PAGERBĖ. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis ir Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Asta Baškevičienė padėkas, liudijančias apie skatinamųjų premijų skyrimą, įteikė Neringos gimnazijos muzikos mokytojai ekspertei Audronei Buržinskienei ir Neringos meno mokyklos muzikos mokytojui metodininkui Vytautui Zeleniui. Neringos savivaldybės nuotr.

PAGERBĖ. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis ir Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Asta Baškevičienė padėkas, liudijančias apie skatinamųjų premijų skyrimą, įteikė Neringos gimnazijos muzikos mokytojai ekspertei Audronei Buržinskienei ir Neringos meno mokyklos muzikos mokytojui metodininkui Vytautui Zeleniui. Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos gimnazijoje vykusių iškilmių metu meras, įteikdamas padėkas, taip pat pasveikino mokytojus, mininčius pedagoginio darbo jubiliejus. Padėkos už kūrybiškus, bendryste pagrįstus dešimtmečius, paskirtus Neringos savivaldybės mokinių ugdymui, įteiktos Neringos meno mokyklos kanklių vyr. mokytojai Ievai Pumputytei-Macevičei (10 m. pedagoginio darbo proga), dailės vyr. mokytojai Monikai Urbonavičienei (15 m. pedagoginio darbo proga), Neringos gimnazijos anglų kalbos mokytojai metodininkei Ingai Vainutienei (20 m. pedagoginio darbo proga), dailės ir technologijų vyr. mokytojai Jolitai Kundrotaitei (15 m. pedagoginio darbo proga), chemijos vyr. mokytojai Jūratei Ruzveltienei (35 m. pedagoginio darbo proga), fizinio ugdymo mokytojui metodininkui Viktorui Kriukovui (20 m. pedagoginio darbo proga), lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytojai Violetai Montvilaitei (40 m. pedagoginio darbo proga). Taip pat Nidos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotojai ugdymui Ramunei Pečiukonytei (25 m. pedagoginio darbo proga) bei Neringos sporto mokyklos buriavimo treneriui Zigmantui Raudžiui (15 m. pedagoginio darbo proga.

Renginį vainikavo mokinių sukurtas spektaklis pagal Antuano de Sent Egziuperi filosofinę pasaką „Mažasis princas“ bei koncertiniai mokytojų ir jų ugdytinių pasirodymai.

***

Neringos savivaldybė pradeda inovatyvios automobilių saugyklos Nidoje projektavimo darbus

Projektuotojų vizualizacija

Projektuotojų vizualizacija

Neringa žengia dar vieną tvirtą žingsnį sprendžiant darnaus judumo problemas – siekdama mažinti automobilių judėjimą Nidoje, Savivaldybė numatė statyti inovatyvią dviejų lygių automobilių saugyklą su saulės jėgaine. Lengviesiems automobiliams ir autobusams Nidoje statyti skirta saugykla numatyta Taikos gatvėje. Rekonstravus dabartinę stovėjimo aikštelę bei įrengus gretimą infrastruktūrą ji talpins apie 600 automobilių ir apie 18 autobusų.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis džiaugiasi, jog rugsėjį įvykęs projektinių pasiūlymų pristatymas visuomenei praėjo sklandžiai, nes tokio projekto poreikis akivaizdus. Rugsėjo 28-ąją Neringos savivaldybės administracijai galutinai pritarus patikslintiems projektiniams pasiūlymams, pradėti projektavimo darbai. Numatyta, kad projektavimas ir statybas leidžiančių dokumentų išdavimas turėtų užtrukti iki kitų metų vidurio. Nevertinant gretimos infrastruktūros kaštų, saugyklos su saulės jėgaine įrengimas preliminariai kainuos 3 mln. Eur.

Projektą rengiančios UAB „SRP projektas“ direktorius Tadas Kasperavičius teigia, kad saugykla buvo projektuojama atsižvelgiant į Kuršių nerijos išskirtinį kraštovaizdį ir siekiant statinį harmoningai įlieti į aplinką. „Pasiekėm, kad statinys turėtų kuo mažesnį poveikį supančiai aplinkai. Išnaudojant reljefo perkritimą, dalis automobilių stovėjimo saugyklos atsiduria požeminiame aukšte – tokiu būdu vizualiai saugykla atrodo žemesnė. Ilgos plokštumos išskaidytos atviromis erdvėmis į jas įterpiant augmeniją – taip vizualiai sumažintas ir humanizuotas objektas“, – pasakoja T. Kasperavičius. Pasak jo, kad didelės apimties statinys būtų dar mažiau matomas nuo gatvės ir pėsčiųjų bei dviračių takų, pasiūlyta vietovę užsodinti naujais želdiniais.

Kurorto meras pabrėžia, kad šis projektas Neringai bus naudingas įvairiapusiškai. „Svarstydami šį projektą, norime ne vien ženkliai sumažinti automobilių srautą ir taršą Nidoje bei poveikį jautriai Kuršių nerijos gamtai, bet įžvelgiam ir energetinę galimybę – norim aikštelėje įrengti saulės jėgaines. Šis inžinerinis sprendimas padėtų lengviau įveikti kylančių energijos kainų iššūkius“, – su planais supažindina meras.

UAB „SRP projektas“ direktorius T. Kasperavičius sako, kad tai bene pirmoji Baltijos šalyse tokia automobilių saugykla su saulės jėgaine, kuri tenkins miesto poreikius. „Priklausomai nuo montuojamos įrangos masto, stovėjimo aikštelės saulės jėgainė per metus galėtų sugeneruoti tiek elektros energijos, jog patenkintų 70 km savivaldybės gatvių metinio apšvietimo poreikio“, – teigia T. Kasperavičius.

***

Neringos miško architektūros ekskursijos

Kiekvieną šeštadienį 12 val. Nidos meno kolonija kviečia į Neringos miško architektūros ekskursijas, kuriose girininkai, kraštovaizdžio planuotojai, biologai, architektai, dizaineriai ir kiti profesionalai dalijasi savo patirtimi ir žiniomis apie Neringą, kraštovaizdžio formavimą, vertina jo praeitį ir dabartį bei įsivaizduoja ateities infrastruktūrą.

Ekskursijos vyks iki birželio 23 d. Daugiau informacijos apie būsimas ekskursijas: https://nidacolony.lt

***

Paroda „Sweet Dreams Foundation“

Šią savaitę – paskutinė galimybė išvysti Nidos meno kolonijoje veikiančią parodą „Sweet Dreams Foundation”, kuri veiks iki spalio 16 d. Lankymo valandos: antradieniais - sekmadieniais, 11-17 val. (E. A. Jonušo g. 3, Nida).

Paroda „Sweet Dreams Foundation“ (liet. „Saldžių svajonių fondas”) jungia Ukrainos, Rumunijos, Lietuvos ir Šveicarijos menininkų kūrinius, specialiai sukurtus Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos erdvėms arba pristatomus kaip esamus projektus. Paroda kuruota Lesios Kulchynskos (2019 m. VDA NMK rezidentė) kaip tiesioginis atsakas į Rusijos invaziją į Ukrainą, analizuojant meno kūrybos padėtį dabartinėje situacijoje.

***

Užuojauta

Neringos savivaldybės taryba ir administracija reiškia nuoširdžią užuojautą Neringos savivaldybės administracijos darbuotojai Lenai Baltrušaitienei ir artimiesiems dėl brangios mamos netekties.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder