Nauja krašto apsaugos viceministre paskirta Vytauto Landsbergio adjutantu vadinamo Andriaus Tučkaus dukra

(3)

Nuo penktadienio krašto apsaugos viceministrės pareigas pradeda eiti Greta Monika Tučkutė. Ji bus atsakinga už krašto apsaugos sistemos įsigijimų sritį, praneša Krašto apsaugos ministerija.

„(...) Gyvename neramiais laikais su daug iššūkių, visai šalia vyksta Rusijos karas prieš nekaltus Ukrainos žmones ir mūsų visų pareiga yra padėti Ukrainai laimėti.

Lietuva padeda Ukrainai visais įmanomais būdais, o karinės ginkluotės tiekimas – vienas iš reikšmingiausių būdų padėti nugalėti agresorių.

Kartu ir mūsų kariuomenei yra svarbu užtikrinti sklandų ginkluotės įsigijimą“, – sako naujoji viceministrė.

G. M. Tučkutė gynybos ir saugumo srityje dirba daugiau nei 15 metų.

Pastaruosius dvejus metus ji dirbo NATO generalinio sekretoriaus biure Briuselyje, kur turėjo galimybę iš vidaus susipažinti su Aljanso veikla, procedūromis ir ypatumais.

Prasidėjus karui Ukrainoje, G. M. Tučkutė daug dirbo su humanitarinės pagalbos Ukrainai informacijos koordinavimo, humanitarinės situacijos Ukrainoje stebėsenos ir analizės klausimais.

Prieš išvykdama į Briuselį, G. M. Tučkutė ketverius metus dirbo krašto apsaugos ministro patarėja, kuravo gynybos politikos, Krašto apsaugos ministerijos santykių su nevyriausybinėmis organizacijomis ir tarpinstitucinius klausimus.

Prieš tai daugiau nei dešimt metų naujoji viceministrė vadovavo Geopolitinių studijų centrui, kur gilinosi į geopolitinius ir saugumo iššūkius regione.

Nuo 2011 iki 2013 m. ji dirbo Giraitės ginkluotės gamykloje, buvo atsakinga už produkcijos pardavimą ir bendradarbiavimą su užsienio partneriais.

Jos tėvas Andrius Tučkus yra konservatorių partijos narys, keletą kartų su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščioniais demokratais kandidatavęs Seimo, Europos Parlamento rinkimuose.

1996-2000 m. A.Tučkus buvo tuomečio Seimo pirmininko V. Landsbergio patarėjas. 2004-2014 m. jis dirbo V. Landsbergio patarėjų komandoje Europos Parlamente.

ELTA primena, kad šiuo metu KAM veikia vienas viceministras – Žilvinas Tomkus.

Anksčiau A. Anušausko politinė komanda buvo gausesnė, tačiau lapkritį iš komandos pasitraukė buvęs viceministras Margiris Abukevičius, o gruodžio pradžioje – konservatorius Vilius Semeška.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder