Naujoji Palangos LIONS prezidentė Jūratė Skersienė: „Jeigu nematome tų, kuriems pagalba yra būtina, nereiškia, kad jų nėra"

 Palangos LIONS moterų klubas, vienijantis kurorto veiklias ir energingas geradares moteris, turi naują prezidentę, Jūratę Skersienę. LIONS spalio 16 d., surengė tradicinį labdaros padėkos vakarą „Sapnuok baltai“, kuris šiemet įvyko Palangos Kurhauzo koncertų salėje. J. Skersienė atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. 

Archyvų nuotr.

Jūratė Skersienė yra naujoji Palangos LIONS moterų klubo prezidentė /  Nuotr. iš Feisbuko asmeninės paskyros 

– Kaip trumpai drūtai save pristatytumėte visiems?

– Jeigu labai trumpai ir drūtai, tai  – MAMA. O jeigu plačiau, tai, manau, geriausiai mane apibūdinti galėtų patys artimiausi žmonės. Reikėtų klausti jų (šypsosi).

– Dirbate statybų sektoriuje, tiesa? Bet, ko gero, jūsų svarbiausias ir sunkiausias darbas – būti gera mama?

–Tikra tiesa, į statybų sektorių patekau visai neseniai. Nesutikčiau, kad būti mama yra sunkiausias ir svarbiausias darbas. Man tai  – pati didžiausia ir neįkainojama gyveno dovana.

– Svarbiausia, kodėl sutikote tapti LIONS prezidente?

– Kiekviena moteris, prisijungusi prie klubo LIONS veiklos suvokia, kad tarnystė klube nėra tik gerų darbų vykdymas.

Norint atlikti gera, reikia įdėti daug darbo ir širdies. Kiekviena iš mūsų turi prisiimti ir atsakomybes: prezidentė, vice prezidentė, sekretorė, iždininkė ir t.t. Kiekvienos pareigos yra svarbios ir atsakingos. Man yra didžiulė garbė, kad klubo moterys manimi patikėjo ir išrinko eiti 2021-2022 metais Palangos LIONS prezidentės pareigas. 

– Kokia yra jūsų LIONS klubo veiklos vizija? Kokius sau uždavinius keliate kaip nauja LIONS prezidentė?

– Mūsų vizija yra tokia pati, kaip ir visų Lions klubų Lietuvoje: būti altruistinės pagalbos pavyzdžiu savo bendruomenei.

Džiugu, kad prie šios nuostabios veiklos prisijungia vis daugiau Palangos moterų. Manau, kad kaip svarbiausius uždavinius įvardinčiau prasmingų darbų tęstinumą, t.y. Delfinų terapiją ir klubo plėtrą.

– Kaip pandemija paveikė LIONS veiklą?

–Pandemija palietė mūsų visų gyvenimus ir veiklas. Ne išimtis ir mūsų klubas.

Galime tik džiaugtis ir didžiuotis, kad mūsų praėjusių metų prezidentė Raimonda Mitkuvienė nenuleido rankų ir vyko virtualus labdaros renginys, kurio metu surinktos lėšos suteikė galimybę išpildyti kalėdines vaikų svajones ir įstaigoms padovanoti reikalingas lavinamąsias priemones.

Šių metų renginio datą taip pat pakoregavo pandemija. Labdaros padėkos vakaras „Sapnuok baltai“ įvyko kiek anksčiau nei įprastai – spalio 16 d.  Palangos Kurhauzo koncertų salėje. 

 – Naiviai paklausiu: ar Palangoje vis dar yra žmonių, kuriems reikalinga pagalba? Kuriamas įspūdis, kad Palanga –  sėkmingų, pasiturinčių žmonių kurortinis miestas.

– Trumpai ir labai užtikrintai galiu atsakyti – TAIP. Ne veltui yra posakis – „ne viskas auksas, kas auksu žiba“. Taip yra ir Palangoje. Jeigu nematome tų, kuriems pagalba yra būtina, nereiškia, kad jų nėra.

Man įsiliejus į klubo veiklą prieš šešis metus, mūsų remiamų Palangos pagrindinės „Baltijos“ mokyklos specialiųjų poreikių klasių buvo trys, o dabar jau rūpinamės penkiomis. Skaičiai kalba patys už save.

Archyvų nuotr.

Nuotr. iš Feisbuko asmeninės paskyros 

– Ar galite pasidalinti jums itin įstrigusiomis palangiškių, kuriems reikia pagalbos čia ir dabar, istorijomis?

– Visos istorijos palieka žymę gyvenime ir širdyje. Negalime skirstyti, kad vienam pagalbos reikėjo daugiau negu kitam, ar vieno asmens skausmas buvo didesnis negu kito. Kaip moterį, mane labiausiai jaudina ir daugiausiai širdį paliečia vaikų skausmas ir ligos, nes tai vertinu iš motiniškos pusės.

– Šių metų  „Sapnuok baltai" bus jūsų debiutas, tiesa? Kaip vyksta pasirengimas renginiui?

– Šių metų „Sapnuok baltai“ - dar vienas gerumo, kilnių tikslų ir tarnystės vakaras. Tai nėra LIONS prezidentės debiutas ar prezidentės renginys. Tai yra viso klubo sunkaus darbo vaisius, kurio dėka galime padėti tiems, kam mūsų pagalbos reikia labiausiai – Palangos miesto vaikams turintiems negalią.

– Ar Palangoje yra daug pasiturinčių žmonių, kuriems filantropija, humanizmas ir, kalbant paprastai, atjauta yra natūralūs dalykai?

– Palangos LIONS moterų klubas gyvuoja jau 13 metų. Trylika metų tik gerų, atjaučiančių ir aukojančių žmonių dėka, mes galime ir padedame savo globojamoms šeimoms ir vaikams. Manau, tai –  pats geriausias atsakymas, nes be Palangos bendruomenės pagalbos, tiek daug nepadarytume.

– Kas iki šiol buvo didžiausi Palangos geradariai, LIONS renginių rėmėjai?

Labai sunku įvardinti ar išskirti kiekvieną mūsų geradarį atskirai. Kiekvienais metais į mūsų prašymus atsiliepia ir verslininkai, ir menininkai ir bendruomenės nariai. Vieni gali paremti pinigais, kiti aukoja savo meno kūrinius kilniems tikslams. Esame dėkingos kiekvienam, kuris prisideda prie gerumo ir mūsų globojamų vaikų bei šeimų svajonių išsipildymo.

– Ar Palangos naujakuriai, jaunos kartos verslininkai, noriau ir plačiau remia jūsų renginius?

– Taip, jau yra jaunos kartos sąmoningų ir gerumu besidalinančių verslininkų ir bendruomenės narių. 

– Jeigu turėtumėte burtų lazdelę, kokius tris stebuklus padarytumėte?

– Mes visi labai gerai žinome pasaką „Auksinė žuvelė“ ir jos pabaigą, todėl į klausimus su trimis norais žiūriu labai atsakingai. Tačiau man asmeniškai yra įstrigusi kita pasaka „Trys svečiai“, kur moteris sutikusi tris keliautojus, senukus ilgomis barzdomis, juos užkalbino ir pakvietė vakarienės. Senukai prisistatė: vienas buvo vardu Turtai, antrasis Sėkmė, o trečiasis Meilė ir pasakė moteriškei, kad pavalgyti galės užeiti tik vienas ir ji turinti pasitarti su vyru ir nuspręsti, kurį pasikvies. 

Vyras norėjo pasikvieti Turtus, moteris – Sėkmę, o mažoji jų dukrytė labai norėjo pasikviesti Meilę, nes ji užpildys jų namus. Tėvai sutiko su dukrelės noru. Moteriškei nuėjus pakviesti Meilės iš paskos į namus patraukė ir Turtai su Sėkmė. 

Moteris labai nustebo, nes kvietė tik Meilę, o trys senukai atsakė: „Jei jūs būtumėte pakvietę Turtą arba Sėkmę, kiti du iš mūsų būtų likę gatvėje, bet kadangi jūs pakvietėte Meilę, einame ir mes,

Mes visada sekame Meilei iš paskos. Ten kur yra Meilė, visada yra ir Turtas, ir Sėkmė!“

Todėl visiems iš visos širdies palinkėsiu meilės!

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

facebook.com/PalangaLions / nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder